Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Latovlevici, avertizat de medici ca poate muri daca mai joaca fotbal

Recommended Posts

61281599.jpg

 

Este considerat cel mai bun fundas din Romania si castiga 20.000 de euro pe luna. Iasmin Latovlevici pare a avea o viata perfecta, insa putini sunt cei care stiu ca in spatele unei cariere de succes se ascunde o poveste trista si plina de sacrificii.

 

A inceput sa joace fotbal de la varsta de patru ani, iar inca de la primele antrenamente, antrenorii pariau ca va ajunge un mare fotbalist. Anii au trecut, iar talentul, munca si perseverenta l-au propulsat pe Iasmin Latovlevici la echipa de juniori a echipei FC Timisoara. La varsta de opt ani, atunci cand se afla in cea mai buna forma, stelistul primea insa o veste cutremuratoare de la medici.

Este alergic la praf, sufera de astm bronic intr-o stare avansata, plamanii nu se oxigeneaza corespunzator si nu va avea voie sa faca efort toata viata. Speriati, parintii fundasului l-au retras de la echipa de club si i-au interzis sa mai practice vreun sport. Increzator in visul sau, Iasmin a facut antrenamente pe ascuns mai bine de doi ani, spunandu-le parintilor sai ca merge acasa la un prieten sa invete. Dorinta de ajunge un fotbalist celebru l-a facut pe Lato sa nu se lase doborat de starea sa de sanatate. Ani la rand a facut tratamente peste tratamente in speranta ca se va vindeca si, desi nu va scapa niciodata de astmul bronsic, fotbalistul si-a vazut visul implinit: este unul dintre cei mai buni fundasi din Romania, valoreaza patru milioane de euro si este dorit de cele mai bune echipe din Europa. Chiar daca acum locuieste intr-un apartament de lux si conduce un bolid de aproape 100.000 de euro, stelistul nu a uitat niciodata de unde a plecat. Din salariul de aproape 20.000 de euro pe care il primeste de la Gigi Becali, Iasmin isi intretine parintii si bunicii.

 

Sursa: www.cancan.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar , este unul dintre cei mai buni fundasi din Romania. Il admir pentru faptele sale , mai ales ca 2 ani s-a antrenat fara ca parintii lui sa stie .. bravo lui. Respect pentru acest om ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impresionant! Chiar parea dinainte sa vad acest articol un baiat modest si cu capul pe umeri. Pacat ca sufera de acest astm bronsic, care probabil il trage putin in jos in cariera. Altfel, cine stie unde ar fi putut ajunge. Bravo lui ca are grija de parintii lui si de bunici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pentru el , este un fundas foarte bun , cred ca este cel mai bun din romania. E pacat sa se opreasca aici , are un viitor un fata un viitor foarte bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata ma, cine a zis ca se opreste, trebuie sa aiba grija. Respect pentru ceea ce face si intradevar este unic prin munca sa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impresionant! Chiar parea dinainte sa vad acest articol un baiat modest si cu capul pe umeri. Pacat ca sufera de acest astm bronsic, care probabil il trage putin in jos in cariera. Altfel, cine stie unde ar fi putut ajunge. Bravo lui ca are grija de parintii lui si de bunici.

Pot sa-ti spun ca sigur il trage in jos,si nu putin,vreau sa zic ca si eu am avut astm bronsic,practicam inot si in timpul antrenamentelor respiram ca un cal,nu ma bag prea adanc in amanunte,principala chestie e ca da il trage in jos,doar ca eu din fericire mi l-am tratat,si am scapat de el.

 Cat despre Latovlevici,da un adevarat jucator,sunt putine cazuri in care sa fii facut antrenamente pe ascuns si sa fii ajuns asa jucator bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Titlul, e foarte prost structurat, inflorit si banal pentru a atrage atentia cititorilor. Nu stiu daca e vina tau sau a sursei de unde ai luat stirea, dar pe mine m-ai alarmat degeaba cu titlul respectiv. Cat despre astmul sau, ma mira, mereu a parut sanatos tun, mai ales pe teren, pacat de acest lucru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta inseamna ca Lato nu joaca la capacitate maxima si totusi joaca foarte bine...Ganditi-va ce capacitate de efort ar fi avut daca era sanatos tun( nu ca acum nu are)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...