Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

NeaGuu

Unul vine, altul pleaca! Transfer TRAZNET la Steaua: Tatarusanu se face MILIONAR la vara! Merge sa fie TITULAR la o echipa de Liga

Recommended Posts

unul-vine-altul-pleaca-mutare-dinamita-l

 

Stelistii isi pregatesc deja echipa pentru urmatorul sezon. Dupa ce i-a acontat pe Florin Nita si pe Nicusor Stanciu, doi dintre cei mai interesanti pusti romani, dar si dupa ce a inceput negocierile pentru Alibec, Gigi Becali anuntand ca vrea sa cumpere tot ce e mai bun din Liga 1, Steaua e la un pas sa si vanda un fotbalist.

Forma excelenta prin care treceTatarusanu, unul dintre oamenii cheie ai Stelei in primavara Europa League, l-a dus in atentia unor cluburi importante de pe continent, acesta aflandu-se in fata unui transfer important.

Presa din Grecia, prin vocea celor de la Gazzetta.gr, anunta ca Tatarusanu este primul pe lista campionilor de la Olympiakos, echipa "la care ar fi incantat sa joace", spun ei.

Dupa ce au anuntat ca vor renunta la titularul postului de portar, irlandezul Roy Carroll, grecii sunt gata sa il inregimenteze pe internationalul roman, cel pe care il considera varianta perfecta, atat din punct de vedere al calitatilor, cat si cel al salariului pe care ar urma sa-l aiba.

Ciprian Tatarusanu mai are 1 an de contract cu Steaua, portarul fiind in acest moment cotat la 2.5 milioane de euro.

Becali il evalueaza insa pe fostul bistritean undeva in jurul sumei de 3 milioane de euro si ar fi dispus sa renunte la serviciile lui in vara, atunci cand Florin Nita va ajunge in Ghencea

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca mai bine ar ramane la Steaua pentru ca este un portar de valoare, are reflexe, si are experienta meciurilor importante atat din campionat, cat si in Europa sau la echipa nationala.

 

Daca pleaca Tatarusanu, vor ramane Stanca si Valentin Cojocaru. Tin sa cred ca mai bun este Cojocaru, chiar daca este mult mai tanar decat Stanca, dar am vazut in meciurile din pregatire ca a aparat foarte bine, si ar trebui sa ii ofere sansa de a juca cateva meciuri din Liga I. Asta in cazut il care va pleca Tatarusanu.

 

Ma bucur ca Steaua a inceput sa ia din nou cei mai buni fotbalisti din Liga I, cum a facut Reghe cand a venit la Steaua. Si-a ales toti jucatorii care erau cei mai buni pe postul lor, apoi a cerut sa ii aduca. Rezultatele ii dau dreptate, si probabil asa va face si in aceasta vara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca mai bine ar ramane la Steaua pentru ca este un portar de valoare, are reflexe, si are experienta meciurilor importante atat din campionat, cat si in Europa sau la echipa nationala.

 

Daca pleaca Tatarusanu, vor ramane Stanca si Valentin Cojocaru. Tin sa cred ca mai bun este Cojocaru, chiar daca este mult mai tanar decat Stanca, dar am vazut in meciurile din pregatire ca a aparat foarte bine, si ar trebui sa ii ofere sansa de a juca cateva meciuri din Liga I. Asta in cazut il care va pleca Tatarusanu.

 

Ma bucur ca Steaua a inceput sa ia din nou cei mai buni fotbalisti din Liga I, cum a facut Reghe cand a venit la Steaua. Si-a ales toti jucatorii care erau cei mai buni pe postul lor, apoi a cerut sa ii aduca. Rezultatele ii dau dreptate, si probabil asa va face si in aceasta vara.

Stanca zici ca e atacant , de fiecare data cand joaca face piruete , pase cu (,) calcaiul :)).

 

Cojocaru este un portar de mare talent , insa Nita la cum a aparat pana acum la Viitorul Constanta , tin sa cred ca este varianta perfecta din pacate pentru Cojocaru.Acum e decizia lui Reghe sau urmatorului antrenor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanca zici ca e atacant , de fiecare data cand joaca face piruete , pase cu (,) calcaiul :)).

 

Cojocaru este un portar de mare talent , insa Nita la cum a aparat pana acum la Viitorul Constanta , tin sa cred ca este varianta perfecta din pacate pentru Cojocaru.Acum e decizia lui Reghe sau urmatorului antrenor.

 

Ar fi bine sa ramana Corocaru si Nita, pentru ca Stanca nu are valoare pentru Steaua. Mai bine l-ar imprumuta la o alta echipa, sau sa il vanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica "il evalueaza pe bistritean" si el e nascut in Bucuresti, chiar in Ghencea daca nu ma insel :)) Aoleu, domnii de la sport.ro ar trebui sa se mai informeze si ei inainte sa scrie o stire.

 

Eu nu cred ca ar fi bine pentru Tatarusanu sa plece la Olympiakos. Grecia trece printr-o criza si cred ca si aceasta echipa o face. Nu degeaba vor sa renunte la Carroll si il vor pe Tatarusanu, apreciand si salariul pe care romanul nostru il vrea. Sa nu dea de belele pe acolo cum au dat Victoras Iacob sau Bogdan Mara, care au jucat la Iraklis Salonic mai mult pe gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...