Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Makaveli

Mega surpriza in Stefan cel Mare! Dinamo in Liga nu mai e o gluma! Negoita pregateste o mutare soc pentru banca tehnica:

Recommended Posts

mega-surpriza-in-stefan-cel-mare-dinamo-

 

Ionut Negoita, noul actionar majoritar al lui Dinamo, pregateste o mutare bomba pentru banca tehnica.

 

Dinamo a inceput in forta returul de campionat, echipa lui Cornel Talnar reusind 5 victorii in 6 partide disputate in acest an, in urma carora si-a crescut considerabil sansele la accederea intr-o competitie europeana. Pentru clubul din Stefan cel Mare este insa doar inceputul.

 

Devenit actionar majoritar in urma cu mai putin de o luna, Ionut Negoita pregateste un proiect nebun la Dinamo si este decis sa aduca din nou echipa in elita fotbalului romanesc.

 

Prima masura luata de tanarul actionar se pare ca este cea a aducerii lui Razvan Lucescu, actualul antrenor al qatarezilor de la El Jaish, pe banca echipei, acesta purtand deja o serie de negocieri cu tehnicianul in varsta de 44 de ani, anunta editia tiparita a Gazetei Sporturilor.

 

Mai mult, mutarea ar putea fi chiar intermediata de Mircea Lucescu, cel care este foarte apropiat de noul 'boss' din Stefan cel Mare.

 

Daca va accepta oferta 'cainilor', Razvan Lucescu ar urma sa devina unul dintre cei mai bine, daca nu cel mai bine platit antrenor din Romania, Negoita promitandu-i un venit total de 750 de mii de euro, bani pe care i-ar incasa daca va reusi sa castige titlul si sa o duca pe Dinamo in Liga Campionilor.

 

Sursa: ProSport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba vine Razvan Lucescu acum , daca vine ... In ciuda faptului ca Dinamo a jucat foarte bine in ultimele meciuri , nu cred ca se vor califica in Europa League !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu nu cred ca va veni Razvan Lucescu la Dinamo. Mai bine ar face sa il tina pe Talnar la echipa pentru a face echipa mai omogena, sa aiba continuitate sa poata face rezultate. Asa daca incepe ca Becali sa schimbe antrenorii la 1-2 luni, e clar ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer va zic ca pe oricine va aduce tot nu v-a face nimic cu asteasta echipa.Din punctu meu de vedere as mai face ceva transferuri la echipa sa o mai intareasca umpic.(parerea mea)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...