Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ferb_ferb

DELIRIC – ITP – MC CONTEST

Recommended Posts

Deliric are sa va zica vreo 2 vorbe, asa ca bagati la cap:

“S-au implinit 2 ani de cand am lansat “Inspectia Tehnica Periodica” si ma gandeam sa fac cinste. Multi mi-au scris pentru a-mi cere negativele de pe album si nu am reusit sa le raspund. Am acum sansa sa ma revansez. Le puteti downloada de AICI

Fiindca primesc saptamanal zeci de mesaje de la tineri MCs ce vor sa le ascult piesele si nu o fac niciodata, cred ca e timpul sa imi iau revansa si pentru asta. Hai sa o punem de un CONCURS!

Pe scurt: inregistrezi 2 freestyle-uri pe beaturile de pe ITP, le urci pe YouTube, ne dai sa ascultam.

Cel mai bun MC o sa castige respectul tuturor si niste toale de la PORC [si multe injuraturi de la hateri]. Daca rupe norma, poate facem si o piesa impreuna.

O sa punctez in continuare cateva reguli si chestii de luat in seama:

-Alege 2 beaturi de pe “Inspectia Tehnica Periodica” si inregistreaza peste ele. E de ajuns sa scrii 16 versuri pe fiecare dar poti sa-ti faci de cap cat vrei. Vrem sa vedem cat de versatil esti, d-asta preferam sa dai pe doua beaturi.

-Fa un track din cele doua bucati si urca-l pe YouTube cu poza asta(click aici pt Download) [ca sa stim ca esti in concurs].
Daca va bagati mai multi pe un beat, trece in descrierea clipului numele fiecarui MC, in ordinea care intra pe piesa. Sa stim cine e cine.

-Posteaza-l la mine pe Facebook [ aici ]. Bucatile care imi plac, o sa le repostez si eu pe Facebook si le puteti considera intrate in finala.
Data limita pana cand poti intra in concurs este 6 iunie [Da! Pana noaptea la 23:59...]. Ai la dispozitie doar o saptamana asa ca treci la treaba!

-Vineri, 7 iunie, recapitulam finalistii si sambata, 8 iunie, declaram invingatorul.

-Juriul consta in Deliric, Doc, Vlad Dobrescu si restul brigazii…
Nu ma intereseaza daca ai 14 ani si te-ai apucat ieri sau ai scos deja 2 albume, daca vrei sa te bagi, baga-te!

-Daca te simti tare in pix si super inspirat, poti sa participi cu mai multe variante.

-Daca esti balan, gandeste-te bine inainte sa urci piesele pe YouTube! “O sa rada baietii de tine!”

Nu prea sunt la curent cu generatia noua a hip hop-ului romanesc dar mi-ar placea sa aud ce MCs cu dume tari si flowuri bune se ascund prin tara.
Spor la treaba! ”

 

Sursa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte bine , acest concurs :)  cred  ca o sa mai creasca si mc , care nu sunt ascultati si o dau bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...