Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

AlexanderX

Reghecampf a rămas fără Rusescu, dar are încredere în Mihai Costea

Recommended Posts

91674_91674_reghe-costea.jpg

 

 

 

Laurențiu Reghecampf n-a vorbit foarte mult despre elevii săi după amicalul cu Rubin Kazan, 0-0, tehnicianul subliniind faptul că cel mai mult suferă în acest moment jucătorii nou veniți, care nu sunt la nivelul de pregătire al echipei care a cucerit titlul în Liga 1.

"Nou-veniţii sunt extrem de talentaţi, am spus că le va fi foarte greu celor care vor ajunge în această perioadă, pentru că echipa a crescut foarte mult, suntem la un nivel foarte înalt. Nu pot face o analiză după un singur meci. Şi anul trecut am ales adversari puternici, nu ne putem da seama de nivelul lotului dacă nu întâlnim adversari care să ne pună probleme.", a declarat antrenorul după amicalul din Austria.

Reghe a subliniat și faptul că Vlad Chiricheș, despre care se tot vorbește că va pleca în această vară, e un fotbalist polivalent: "Chiricheş e o soluţie şi în mijlocul terenului, a trebuit să improvizez puţin azi." 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este o pierdere mare. Nu cred că Mihai Costea va marca atâtea goluri câte a marcat Rusescu pentru Steaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mutat in "Fotbalul romanesc".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...