Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[News] Six-Guns

Recommended Posts

245.jpeg

 

Six-Guns este un shooter western free-to-play, care a fost lansat ieri de Gameloft pentru Windows Phone 8. Titlul era deja disponibil pentru Android, iOS si BlackBerry, primind recenzii impartite din partea criticilor. Six-Guns este un fel Call of Juarez clasic, jucatorii trebuind sa strabata o zona open world prin vestul salbatic. Avem parte de cowboys, banditi si chiar inamici supranaturali. In total sunt peste 40 de misiuni, pe doua harti numite Arizona si Oregon (puteau fi numite la fel de bine si Mexic sau Africa). Jucatorii pot debloca 19 arme, 8 cai si o gama variata de imbracaminte, care pot fi cumparate din magazinul online cu ajutorul banilor castigati in-game sau cu bani adevarati.

Din pacate, controlul personajului principal pe versiunea Windows Phone este destul de greoaie, iar la un nivel m-am blocat dupa ce am descarcat mai mult de 20 focuri intr-o tinta care nu vroia sa se lase ochita (chiar daca trageam fix in centru). Ok, am luat misiunea de la inceput, a doua oara tinta devenind de-a dreptul invizibila, nereusind nici de data aceasta sa indeplinesc scopul misiunii in timpul acordat (era o misiune contra-timp). A treia oara aceeasi problema, asa ca m-am lasat de Six-Guns si l-am dezinstalat, fara ca macar sa mai incerc multiplayer-ul. Poate este doar un bug pe Windows Phone, poate telefonul meu era de vina, nu stiu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...