Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

the_night

Executiile MAGICE care te lasa fara cuvinte! Au mai ramas 3 goluri in cursa pentru reusita anului 2013! VIDEO Care e cea mai frumoasa?

Recommended Posts

2589zcp.jpg

FIFA a anuntat astazi cei 3 candidati la Balonul de Aur 2013, castigatorul urmand sa fie anuntat in gala de pe 13 ianurie 2014.

Tot astazi, au fost anuntate si cele 3 goluri care au ramas in cursa pentru Trofeul Puskas, acordat pentru cea mai frumoasa reusita in cele 12 luni luate in calcul.

Iata golurile care se lupta pentru acest trofeu:

► Nemanja Matić – 13 ianuarie 2013 – SL Benfica - FC Porto – Liga Sagres VIDEO AICI

► Zlatan Ibrahimović – 13 noiembrie 2012 – Suedia - Anglia – Amical VIDEO AICI

►Neymar – 15 iunie 2013 – Brazilia - Japonia – FIFA Confederations Cup VIDEO AICI

 

 

Sursa: Sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate trei sunt niste executii de "pus in rama" dar cred ca Ibra va castiga.

In acest sezon si in decursul anilor el a avut multe astfel de executii.

http://www.youtube.com/watch?v=HbB1oaPw_nI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista cuvinte pentru golul lui Ibrahimovic va ramane in istorie in special ca este impotriva angliei sa nu mai zicem daca era si intr-un meci de cupa mondiala sau europeana aualeu. Sigur ibra castiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aceeasi parere sunt si eu! El merita sa castige, plus ca a avut multe executii extrem de spectaculoase. Suturi de la distanta, executii cu calcaiu', ceva gen "karate" :)). Am mai vazut goluri spectaculoase, dar ale lui parca sunt de pe alta planeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...