Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[News] Skyforge

Recommended Posts

298.jpeg

 

Skyforge este un nou MMOG gratuit anuntat de Allods Team, care va fi lansat pentru PC-uri in viitorul apropiat. Skyforge va beneficia de o grafica impresionanta si de o dinamica a jocului inspirata din gameplay-ul titlurilor pentru console.

Scopul jocului este ca gamerii sa se dezvolte si sa treaca de la stadiul de muritori, care-si apara pamantul natal, la zei puternici care domina campul de lupta sub aspectul unor giganti.Skyforge va avea lupte de mari dimensiuni, cu un sistem unic de clase care va permite dezvoltarea personajelor fara nicio limita impusa.

Pe langa clasicul scenariu al unui MMOG, vom avea parte de invadatori care au acces la intrumente de lupta moderne. Jocul va sustine milioane de gameri pe acelasi server si va avea integrate functiile unei platforme sociale.

 

skyforge.jpg

 

Noul joc va face parte din portofoliul site-ului my.com, parte a gigantului rusesc mail.ru, alaturi de World of Speed si Armored Warfare.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

arata exceptional ! niste specificatii minime se ofera ? Observ ca foloseste UnrealEngine 3 din filmuletul de prezentare , ceea ce inseamna ca specificatiile sa se poata rula jocul sa fie cam aceleasi cu ale jocurilor Gears of War sau X-COM , desi din primele imagini si mai ales buildul caracterelor parca ar fi "imprumutat" cate ceva din TERA MMORPG cam 80% , bine dar ceva original ar fi fost prea frumos , oricum dupa cum suna descrierea pare ceva interesant si abea astept sa il incerc si eu :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

arata exceptional ! niste specificatii minime se ofera ? Observ ca foloseste UnrealEngine 3 din filmuletul de prezentare , ceea ce inseamna ca specificatiile sa se poata rula jocul sa fie cam aceleasi cu ale jocurilor Gears of War sau X-COM , desi din primele imagini si mai ales buildul caracterelor parca ar fi "imprumutat" cate ceva din TERA MMORPG cam 80% , bine dar ceva original ar fi fost prea frumos , oricum dupa cum suna descrierea pare ceva interesant si abea astept sa il incerc si eu :>

Cerinte minime:

OS: Windows XP 32 bit

HDD: 60 GB

RAM: 2 GB

Intel CPU: Core 2 Duo 2.00 GHz

Nvidia GPU: GeForce 8800 GT

 

Am ramas putin socat de marimea jocului. La mine ar dura cam 2 zile sa-l descarce

Share this post


Link to post
Share on other sites

destul de mici cerintele CPU ... nu prea se pupa cu 2gb de ram , desi nu s-a specificat daca ddr3 sau ddr2 , cat despre marimea jocului cred ca se refera la maximum posibil cu updateurile care vor veni , mai mult de maxim 18-20gbcel mult nu poate ocupa .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...