Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Hellgor

Verdict dur după înfrîngerea cu Rapid

Recommended Posts

Verdict dur după înfrîngerea cu Rapid: "Steaua a devenit o echipă de pluton"

 
 

 
652924-clipboard07.jpg
 
 
 
 

Problemele în Ghencea au început să apară după înfrîngerea Stelei de pe terenpropriu în faţa Rapidului, scor 0-1.

 
 
 

 

Dumitru Dragomir, fostul preşedinte al LPF, este tranşant în ceea ce priveşte echipa Stelei şi dă un verdict dur.

"La Steaua, în afară de 2-3 jucători, restul sînt de pluton sau de retrogradare. Vor lua campionatul că asta e! E greu fără Keşeru, Sînmărtean, Arlauskis, Prepeliţă şi Szukala. În afară de Tănase şi Adi Popa, dacă le dădeai buletinul în mînă nu ştiau cum îi cheamă.

Gâlcă are dreptate şi nu are nici o vină în legătură cu jucătorii excluşi din lot. El e un antrenor bun şi serios care va face carieră bună în România, dar e oprit de interese, de şmecherii, de bani. În următorii 10 ani vor veni numai ciurucuri de jucători", a spus Dumitru Dragomir la televiziunea sportro.

 

 

Sursa: logo.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa victoria cu Astra toti spuneau ca Steaua e cea mai buna, ca nu are adversar etc. Dupa infrangerea cu Rapid, gata.. nu mai e buna. Pai de asta e frumos fotbalul, pentru ca nu stii ce se va intampla intr-un meci si ca nici unul nu este identic. Era mai grav daca pierdea in campionat cu urmaritoarele Petrolul sau Astra decat cu penultima echipa care, dupa parerea mea poate sa incurce multe echipe din primele 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa victoria cu Astra toti spuneau ca Steaua e cea mai buna, ca nu are adversar etc. Dupa infrangerea cu Rapid, gata.. nu mai e buna. Pai de asta e frumos fotbalul, pentru ca nu stii ce se va intampla intr-un meci si ca nici unul nu este identic. Era mai grav daca pierdea in campionat cu urmaritoarele Petrolul sau Astra decat cu penultima echipa care, dupa parerea mea poate sa incurce multe echipe din primele 7.

La ce liga avem, pai cred si eu ca FCSB( asta nu e Steaua ) e pe primul loc la distanta.Este campionatul balturilor... rar mai vezi asa ceva.

 

Cat despre meci, era minutul 30 si m-a luat somnul.Pana cand si Chelsea cand isi baga autobaza joaca mai frumos decat descultii astia din Liga 1.Am zis de cand a venit Galma asta ca nu e antrenor de Steaua, dar infine... cand ratezi toate obiectivele nu stiu ce scuza mai ai dar stai... eterna scuza ca n-am lot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...