Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Pogba, cea mai strălucitoare apariție la Balonul de Aur. Ce a spus despre câștigător

Recommended Posts

FPbHwTZ.jpg
 

Paul Pogba a atras toate privirile luni seară, la Gala Balonului de Aur. Mijlocașul francez de la Juventus a avut cea mai strălucitoare vestimentație dintre jucătorii prezenți la Zurich, afișându-se cu un sacou negru, plin cu flori aurii.

 

Proaspăt anunțat printre prioritățile lui Real Madrid, care ar fi dispusă să plătească 133 de milioane de euro, Pogba și-a "asortat" tunsoarea la vestimentație și s-a afișat la Zurich alături de mama sa, Yeo, spre deosebire de alți jucători prezenți la gală, care au venit însoțiți de prietene, soții sau copii.

 

La vârsta de 22 de ani, Pogba este cel mai tânăr jucător - după Messi, în 2009 - care este votat în echipa anului.

 

"Messi e un jucător fantastic, știm cu toții. Desigur că îmi place să joc cu el, ca și cu alți jucători. Sunt alături de Cristiano și Messi acum, dar obiectivul meu este să mă ridic la nivelul lor pe teren, să fiu la înălțimea lor sau chiar mai bun", a declarat Paul Pogba, după Gala Balonului de Aur.

 

4 goluri în 18 meciuri are în acest sezon Paul Pogba în Serie A TIM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...