Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Rednic se teme de Șumudică: “Are această calitate, mobilizează grupul. În condiții grele obțin rezultate”

Recommended Posts

pJWjxEr.jpg
 

Victoria categorică obținută sâmbătă seara în Ștefan cel Mare nu l-a entuziasmat peste măsură pe Mircea Rednic, antrenorul gazdelor fiind deja cu gândul la viitorul meci, cu Astra, ultimul al sezonului regulat din Liga 1. Rednic recunoaște că Șumudică e principala armă a liderului.

 

Antrenorul lui Dinamo a analizat partida cu Concordia și nu s-a ferit să își critice elevii:

 

“Am jucat mult mai bine în repriza a doua, mai direct, mai combinativ. Prima repriză chiar n-am fost mulțumit de felul cum am jucat. Dar au fost cinci noi jucători față de primul meci. În repriza a doua și-au adus aminte că au jucat anul trecut împreună.”

 

Cât despre partida contra liderului, de duminica viitoare, Rednic nu s-a ferit să-l laude pe Marius Șumudică:

 

“Ne pregătim, cu un moral bun, pentru meciul cu Astra. Întâlnim o echipă foarte bună. Au jucători foarte buni, chiar dacă pierd în continuare jucători. Șumudică are calitatea de a mobiliza grupul, în condiții grele au rezultate. Dinamo arată ca o echipă bine așezată în teren. Mai sunt multe lucruri de pus la punct.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...