Jump to content
Sign in to follow this  
TheLeperKing

OFICIAL: Mario Gotze s-a întors la Borussia Dortmund şi le-a cerut scuze fanilor

Recommended Posts

Cn4ZAhTXYAAJAow.jpg


 


Conform Bild, vicecampioana Germaniei va plăti 26 de milioane pentru mijlocaşul de 24 de ani, iar Bayern va ieşi în pierdere 11 milioane de euro, bavarezii achitând 37 de milioane de euro, în 2013.


"Când am trecut de la Borussia la Bayern în 2013, am fost conştient de decizie. Nu voi ascunde asta. Trei ani mai târziu, la 24 de ani, privesc cu ochi diferiţi decizia. Pot înţelege de ce mulţi fani nu au fost de acord cu plecarea mea.


Privesc în trecut şi spun că nu aş mai lua aceeaşi decizie. Când mă întorc acasă, vreau să încerc să mulţumesc pe toată lumea, mai ales pe cei care nu m-au primit cu braţele deschise. Ţinta mea este să joc din nou cel mai bun fotbal al meu, pentru toată lumea, pentru club şi fani", a declarat Mario, pentru site-ul oficial al clubului.


Mario Gotze, care evoluează ca mijlocaş ofensiv, nu a reuşit să-şi asigure un loc de titular la echipa bavareză, garnisită cu staruri şi a lustruit deseori banca de rezerve sub conducerea fostului antrenor Pep Guardiola.


Dortmund speră să-l relanseze pe Gotze şi are nevoie să-şi întărească efectivul după ce a pierdut mult în perioada estivală de transferuri: fundaşul Mats Hummels a plecat la Bayern Munchen, conducătorul de joc Henrikh Mkhitaryan a fost recrutat de Manchester United, iar mijlocaşul său ofensiv Ilkay Gundogan a ajuns Manchester City.


 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Sursa: eGaming


Edited by VsieFlorin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...