Jump to content
Sign in to follow this  
RedLife

Pleaca Zicu de la Dinamo? Vezi aici cine il vrea

Recommended Posts

Aflat intr-o forma slaba si contestat de suporterii dinamovisti, Ianis Zicu este la un pas de a parasi formatia din Stefan cel Mare

 

 

Principalul finantator al Rapidului a lasat de inteles ca Lutz Stache va prelua in cele din urma fraiele formatiei de langa Podul Grant si recunoaste ca si-l doreste pe Ianis Zicu in Giulesti.

 

"Negocierile cu Lutz Stache sunt foarte avansate, inca nu s-au semnat actele, totul este o chestiune de timp. Cert este ca eu, George Copos, voi ramane alaturi de echipa", a declarat fiantatorul Rapidului pentru ziarul Cancan.

 

"Mi-a iesit cu tinerii promovati de la echipa a doua! Sunt nebun dupa Ionita. Baiatul asta este senzational, va fi un nou Daniel Niculae. Are sut, are lovitura de cap, are tupeu. Ma felicit ca am avut curajul sa merg in acest sezon pe tineri ca Ionita, Doru Bratu, Raduta, Straton, Draghia sau Marinescu. Ei sunt viitorul Rapidului!"

 

"Totusi nu pot sa-l uit pe Zicu. Fantastic jucator am avut in curte. Ianis a dat cel mai bun randament din cariera la Rapid. De la noi, sub comanda lui Razvan Lucescu, a ajuns la echipa nationala si a devenit cel mai bun jucator din Liga I. Sper ca il vom putea aduce, mai ales ca are probleme la echipa de club, dar va fi foarte greu. Vom vedea ce va fi, sa nu ne grabim cu vorbele!", a mai spus Copos.

 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...