Jump to content
Sign in to follow this  
RedLife

Becali, pe partea economica: "Fac biletele sa coste un leu la tribune!"

Recommended Posts

Gigi Becali jura sa se ocupe personal de atragerea femeilor pe stadioanele din Romania si va incepe asta prin micsorarea pretului la bilete la meciurile Stelei.

 

 

"Imi place fotbalul cu suporteri, cu multa lume in tribune, cu scandari. Fac biletele sa coste un leu la tribune, doar in jocurile din campionat. Voi alcatui eu galerie, in doi ani de zile vor aparea si femeile in stadion. Ma ocup personal, promit asta in fata tuturor. Am vrut sa uit de problemele astea, nu am vrut sa ma bag, am stat departe, dar nu se mai poate.

 

Singura sansa a huliganilor sa mai intre pe Ghencea este sa intre in Liga Suporterilor si sa fie cuminti la meciuri, alftfel, sa stea la televizor! Rapid vrea sa aiba suporteri la meciul cu noi? Pai cum, sa aiba la ei, acolo, in Ghencea e alta civilizatie. Le dau 10 sau 20 de invitatii!", a spus Gigi Becali la Telesport.

 

Ieri, George Copos a trimis o scrisoare deschisa catre Dumitru Dragomir si Mircea Sandu, in care le cerea acestora sa le permita accesul suporterilor rapidisti in Ghencea. "Va fac cunoscut, pe aceasta cale, protestul meu ferm impotriva deciziei de ieri, 7 octombrie, a Comisiei de Disciplina a LPF prin care, sub aparenta sanctionare a FC Steaua cu organizarea a doua jocuri fara spectatori, suporterilor FC Rapid li se interzice, practic, sa asiste la unul dintre cele mai de traditie derby-uri ale fotbalului romanesc. Decizia este nedreapta deoarece, in realitate, sunt defavorizate echipele care vor juca in cele doua etape pe stadionul din Ghencea, respectiv Rapid Bucuresti si Apulum Alba Iulia, si care nu se vor putea bucura de suportul propriilor fani, in ciuda faptului ca ele nu au nici o vina pentru situatia creata." se arata in textul transmis de seful din Giulesti.

 

 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...