Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

CrySIs

The Twilight Saga: Breaking Dawn

Recommended Posts

-Poster:

the-twilight-saga-breaking-dawn-639846l-175x0-w-3065e8a3.jpg

 

 

-Regia/Autori:

După Un Roman De: Stephenie Meyer

 

-Roluri/Actori:

Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner

 

-Gen:

Romantic / Thriller / Dragoste

 

-Data lansarii:

2011

 

-ScurtaPrezentare:

A fi irevocabil indragostita de un vampir reprezinta pentru Bella Swan atat fantezie cat si cosmar, impletite intr-o realitate extrem de periculoasa. Pe de-o parte este pasiunea ei intensa pentru vampirul Edward Cullen si pe de alta parte legatura stransa dintre ea si varcolacul Jacob Black. Bella e nevoita sa indure un an plin de tentatii tumultoase, pierderi si lupte acerbe intre rivali pentru a ajunge la deznodamantul dorit. Decizia ei iminenta de a alege fie intunecata dar seducatoarea lume a nemuritorilor, fie o viata simpla de muritoare reprezinta acum firul de care atarna soarta a doua clanuri. Bella și cu Edward se căsătoresc. După nuntă se duc în luna de miere pe insula Esme, acolo Bella rămâne însărcinată .Ei trebuie să părăsească insula și să se ducă la casa familiei Cullen. Unde va naște o fetiță pe nume Reneesme. Alegerea ei a declansat insa si o serie de evenimente neasteptate ce vor avea probabil consecinte inimaginabile. Iar viata Bellei ar putea fi distrusa pentru totdeauna. Mult asteptatul final al seriei 'Amurg' , 'Zori de zi' ne dezaluie in sfarsit secretele si misterele din aceasta poveste care a incantat milioane de oameni.

 

-Sursa:

www.cinemagia.ro

 

-Trailer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut filmul are nota 7/10 pentru ca este prea exagerata regizarea . Ori cum il recomand celor pasionati de genul acestor filme ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Am vazut filmul are nota 7/10 pentru ca este prea exagerata regizarea . Ori cum il recomand celor pasionati de genul acestor filme ...

 

Si ma rog unde ai vazut tu filmul cand apare prin luna Mai - Iunie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din prezentare pare foarte bestial :beach: , Kidd , te-ai dat de gol =)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a placut foarte mult seria asta de filme Twilight si de abia astept sa apara Breaking Dawn :))

Dar totusi nu mi se pare ca's horror ...mai degraba aventura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romantic / Thriller / Dragoste :P

Horror prinde mai mult :)) , ar fi bine sa aiba inclinatie spre Horror .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea seria twilight nu poate fi numita horror.E SF/romance/drama ceva de genu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trailer-ul e frumos.Am si eu o intrebare.Tot am auzit ca e frumos filmul si cartea (cine citeste :spam: ) dar nu inteleg.Deci Bad Moon e Twilight ? Si Twilight Saga asta ce e ?

PS: Nu prea pare sa fie horror

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu e nu stiu ce , nota 7/10 merita !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un film acceptabil Merita sal vizionati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il downloadez si eu aceste episod nu lam vazut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trailer-ul e frumos.Am si eu o intrebare.Tot am auzit ca e frumos filmul si cartea (cine citeste :spam: ) dar nu inteleg.Deci Bad Moon e Twilight ? Si Twilight Saga asta ce e ?

PS: Nu prea pare sa fie horror

 

Saga vine de la carti. Asa se numesc cartile care au mai mult volume. Gen acest film, Jurnalele Vampirilor.....

Ele au aparut asa:

 

Twilight (Primul Film)

Twilight: New Moon "Luna Noua" (Al 2-lea Film)

Twilight: Eclipse "Eclipsa" (Al 3-lea Film)

Twilight: Breaking Down "Zori De Zi" (Al 4-lea Film)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super filmul

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...