Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

k3nw00d_kri5ty

[Prezentare]Cities XL

Recommended Posts

Poster: Cities_XL.jpg

Numele jocului: Cities XL

Descriere: În sfârșit ceea ce trebuia să fie CitiesXL, este acum oferit cu CitiesXL 2011. Pentru cei care nu știu, CitiesXL a fost construit să fie un fel de ... city sim mmo. Din păcate avea o taxă lunară, single playerul nu era complet și totul era făcut să te împingă înspre componenta mmo și să ajungi să plătești bani pentru a construi un oraș cu toate funcționalitățile. Pe scurt, un eșec total. Nu-i nimic, din fericire nu le-a ținut faza celor de la Monte Cristo, ba chiar au dat și faliment, iar developerul seriei (serie care se trage din City Life, un SimCity wannabe-killer) a preluat licența și au lansat CitiesXL 2011.

Jocul e la un preț foarte ok pentru cei care nu au mai cumpărat CitiesXL până acum, dar e puțin cam dur pentru cei care aveau varianta originală, care e practic useless de când serviciul online a fost închis. Mai ales dacă ținem cont că CitiesXL nu aduce aproape nimic nou și revoluționar la masă, fiind practic un single player expansion pack. Dar hai să o luam din perspectiva unui user nou ce nu a mai auzit de CitiesXL până acum.

Cerinte de sistem: Sistem de operare: Microsoft Windows XP SP3, Vista SP1 sau 7

Procesor: Intel Core 2 Duo sau mai mare – 2.5 GHz şi AMD echivalent, sau mai mare

Memorie: 1GB RAM (XP); 1,5 GB RAM (Vista)

Grafica: NVIDIA Geforce 8800/ATI Radeon HD 3850 sau mai mare, 5120 MB RAM

DirectX: 9.0

Hard Drive: 8GB

Placa de sunet: Compatibil X directă 9

Trailer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super jocul, l-am jucat si eu, e foarte creativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...