Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mixXL

Gigi s-a RESEMNAT ca isi pierde vedeta: "Si Balan o sa joace inaintea lui, la ce anturaje are!" L-a turnat chiar omul lui de incredere

Recommended Posts

nu-am-ce-sa-i-fac-ca-are-alte-anturaje-nu-se-potoleste-gigi-s-a-resemnat-nu-isi-poate-salva-cel-mai-bun_size1.jpg

Becali nici nu il mai baga in seama, desi este cel mai bun jucator al Stelei in tur! Cifrele o arata.

 

Patronul Stelei este dezamagit de atitudinea lui Mihai Costea si nu ii vede un viitor stralucit la Steaua, considerand ca si Tibi Balan ii poate lua locul in atac, dupa ce va reveni dupa accidentare.

"Florin Costea este un baiat foarte ascultator! Eu l-am vazut cand a fost scandalul cu Bourceanu, m-a impresionat mult de tot. Mihai in schimb este incapatanat, face numai prostii, i-am zis si lui Florin sa ii spuna sa se potoleasca si mi-a zis ca nu are ce sa ii faca, au anturaje diferite, nu stau nici in aceeasi camera.", a declarat Gigi Becali.

Evolutiile oscilante, scandalurile din vestiar si mai ales expunerea in presa datorata relatiei cu Daniela Crudu l-au pus pe Costea Jr. intr-o lumina nu tocmai placuta.

Fanii si-au pierdut de mult increderea in Mihai Costea. O arata si sondajele. Peste 23.000 de fani au votat la intrebarea: "Cine va inscrie cele mai multe goluri la Steaua in retur?"

Daca Rusescu este o optiune normala, fiind motorul echipei in prima parte a campionatului, surprinde increderea pe care fanii i-o acorda lui Machado. Nou venit la echipa, brazilianul a strans 18% din voturi, aproape cat fratii Costea impreuna.

Cine va inscrie cele mai multe goluri la Steaua in retur?

 


  •  
  • * Total voturi: 23125
  • * Mihai Costea
  • 2622 voturi(11.34%)
  • * Rusescu
  • 9684 voturi(41.88%)
  • * Tatu
  • 2377 voturi(10.28%)
  • * Nikolic
  • 2420 voturi(10.46%)
  • * Machado
  • 4157 voturi(17.98%)
  • * Florin Costea
  • 1865 voturi(8.06%)

Mihai este a treia optiune, avand cu putin peste Nikolic si Tatu, insa este greu de crezut ca va prinde echipa, avand in vedere ca Nikolic este in forma, Rusescu este golgheterul echipei iar Machado pare in forma.

"Tatu e cel mai bun atacant al nostru, ma astept de la el sa arate si mai mult in retur. Cred ca Tatu o sa fie titular, iar restul or sa se bata pe al doilea post de atacant", declara Gigi Becali.

Statistic, Mihai Costea e cel mai bun jucator al Stelei

Chiar daca nu a jucat in toate partidele si de multe ori a intrat din postura de rezerva, Mihai Costea are cele mai bune cifre la Steaua. Este al doilea golgheter al echipei, dupa Rusescu (7 reusite), avand 6 goluri si primul pasator al Stelei (al 5-lea din Liga 1) cu 7 pase decisive.

Clasamentul jucatorilor de la Steaua in functie de goluri+pase decisive


  •  
  • 1. Mihai Costea 7g + 6p
  • 2. Rusescu 9g + 3p
  • 3. Tanase 5g + 4p
  • 4. Nikolic 4g + 5p
  • 5. Brandan 0g + 8p
  • 6. Tatu 4g +1p

 


  •  
  • Sursa

: ObvJk.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...