Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mixXL

Stan isi pune iar mainile in CAP! Brandan pleaca in China dupa meciul cu Twente! Cine joaca in locul lui in RETUR

SONDAJ  

5 members have voted

  1. 1. Cine joaca in locul lui Brandan?

    • Prepelita
      2
    • Tibi Balan
      0
    • Radut
      0
    • Bicfalvi
      3


Recommended Posts

stan-isi-pune-iar-mainile-in-cap-brandan-pleaca-in-china-dupa-meciul-cu-twente-cine-joaca-in-locul-lui_size1.jpg

Gigi Becali a anuntat ca Pablo Brandan poate sa plece la salariul fabulos din China dupa dubla cu Twente din Europa League.

Β 

Β 

Brandan va pleca pana la urma de la Steaua. Gigi Becali accepta milionul de dolari de la Tianjin TEDA, iar argentinianul Stelei il va urma pe Lucian Goian in prima liga chineza pentru un salariu de 2 milioane de dolari in trei ani.

Β 

Mutarea se va face dupa meciurile cu Twente, in care Brandan va fi titular.

"Au venit chinezii sa-l vada pe Brandan si am inteles ca le-a placut. Daca le-a placut, sa plateasca milionul si pe Brandan il dam la chinezi dupa meciul cu Twente" a spus ieri Becali.

Β 

Brandan a jucat in toate meciurile amicale al Stelei ca mijlocas central iar Ilie Stan a construit jocul cu el in echipa de start. Acum trebuie sa ii gaseasca inlocuitor. Prepelita, Bicfalvi, Radut, Tibi Balan se bat pentru locul de langa Borceanu din centrul terenului.

Β 

Sursa : ObvJk.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa se simta foarte mult lipsa lui, ii facea Stelei tot jocul. In general pasele poreau de la el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O pierdere pentru Steaua,spun eu. Totusi cred ca Ilie Stan va introduce pe teren in locul lui Brandan,un jucator care poate face fata pe postul lasat liber.

Β 

Sincer,nu doresc ca cineva sa joace in mod special in locul lui Brandan,ci ca cel care va ocupa acel post sa faca fata. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consider ca "Gigi" n-ar trebui sa "dea cu sutu" la un jucator precum Brandan , este un jucator cheie pentru Steaua , eu personal il admir , a facut meciuri memorabile pentru Steaua , da totul pe teren ...

Β 

Din acest motiv Steaua nu isi poate construii o echipa capabila de Cupele Europene ... lasa un jucator bun sa plece pentru a aduce alti 2 care sunt slabi ... (exemplu: M. si F. Costea)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brandan nu pleaca, parerea mea. :) Nu v-ati invatat cu Becali ? Se suceste de la o zi la alta :-j ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi sunt dinamovist, am vizionat si eu cateva meciuri ale stelei (recente) unde juca si Brandan. E unul dintre cei mai buni straini din Romania si ar fi pacat sa plece. Oricum, daca el prefera banii multi in loc sa joace fotbal, e decizia lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...