Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KjaeR

Pantilimon vrea TOT cu City in 2013! Cine sunt cei mai buni prieteni in vestiarul de 1 miliard al seicilor din Premier League

Recommended Posts

Costel Pantilimon n-a putut sa fie campion cu Poli in Romania, dar s-a bucurat alaturi de vedetele lui City pentru o performanta istorica.

hup1rp.jpg

Chiar daca a fost doar rezerva lui Hart in acest sezon, Pantilimon e in al 9-lea cer dupa titlul castigat cu Manchester City. E impresionat de atmosfera din vestiarul milionar de la Manchester si spune ca rivalul Hart si Kolo Toure sunt ce mai buni prieteni ai lui pe Etihad Stadium. In 2013, Pantilimon vrea mai multe meciuri la City.

 

"Sunt bucuros ca am iesit campion, nu e asa importanta medalia. E un factor minor, important e ca am reusit sa fim campioni, ceea ce nu s-a mai intamplat de foarte multi ani la City. Ma inteleg bine cu toti jucatorii. Sunt mai apropiat de Joe Hart si de Kolo Toure, cu ei am o relatie excelenta.

 

Suntem o echipa cu potential, au fost investitii mari in jucatori si asta speram sa ne aduca si mai multe trofee. Nu stiu cand voi deveni titular. Nu e o intrebare pentru mine, doar Roberto Mancini stie", a spus Pantilimon pentru Dolce Sport.

 

 

Sursa: www.sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fii bine sa joace mai mult in 2013, sa speram ca va fii un sezon bun din nou pentru City si Pantelimon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce nu il ia Piturca la Nationala. Inteleg ca nu joaca dar se antreneaza cu un staff de o calitate superioara staffului romaniei si in plus de asta e peste Lobont si Tatarusanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantilimon ar fi bine sa se gandeasca sa ramana la City. Daca vine aici, sigur fa primi critici de la diversi patronisau ziaristi. Acolo are un salariu foarte bun, este in unul din cele mai tari campionate din lume...Ma bucur cand aud ca un roman este apreciat in strainatate

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...