Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KjaeR

Drogba a anuntat AZI unde va juca! Ia 30 de milioane de Euro pentru un final NEBUN de cariera! Ce echipa l-a luat

Recommended Posts

Didier Drogba i-a dat reject lui Mourinho. Nu merge la Real si fuge din Europa pentru un contract de senzatie!

ย 

20ts879.jpg

ย 

Ivorianul a semnat cu chinezii de la Shanghai Shenhua, care i-au oferit o suma impresionatna pentru a-l convinge! Drogba va castiga 30 de milioane de euro in urmatorii doi ani si ju######te, mult peste propunerile la care putea visa in Europa!

ย 

Atacantul de 34 de ani a trait 8 ani de vis la Chelsea, insa a decis sa plece la finalul sezonului trecut, dupa ce a castigat Liga.

ย 

"Astazi pot sa va spun ca am semnat cu Shanghai Shenhua pentru doi ani si ju######te. Voi merge la noua mea echipa in iulie. Am analizat toate ofertele pe care le-am primit un ultimele saptamani si cred ca Shenhua e cea mai buna varianta pentru mine in acest moment.

ย 

Abia astept aceasta provocare! Cand am fost cu Chelsea in China, anul trecut, m-am simtit excelent si am cunoscut niste fani senzationali. Sper sa promovez fotbalul chinez in jurul lumii si sa ajut la dezvoltarea unor legaturi puternice intre China si Africa", a spus Drogba.

ย 

Sursa: www.sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un adevarat ambasador al fotbalului african :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ca a plecat de la Chelsea 2.gif , pentru mine este unul dintre cei mai buni atacanti din lume la ora actuala chiar daca are 34 de ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ca a plecat de la Chelsea 2.gif , pentru mine este unul dintre cei mai buni atacanti din lume la ora actuala chiar daca are 34 de ani.

ย 

ย 

Si pentru mine Henry este cel mai bun, din pacate "doar pentru mine".

ย 

Foarte bine a gandit, in acesti 2 ani si ju######te vrea putina relaxare dupa care adios. O oferta senzationala, bravo lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , era cel mai bun jucator si Experimetat de la Chelsea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drogba o sa le lipseasca foarte mult celor de la Chelsea ! Asta se va vede in sezonul viitor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A facut totusi bine ca s-a dus in China . In Anglia ar fi putut sa se accidenteze foarte tare si la varsta pe care o are acum , o accidentare mai grava nu i-ar face bine . In China se poate relaxa linistit si jucat fotbal e placere si pentru distractie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trist, era printre cei mai buni jucatori de la Chelsea. Era frumos sa-l mai vedem un an pe undeva pe la o echipa de top in Europa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am auzit are o clauza in contract .. daca vreodata Barca il cheama pleaca liber de contract sii ciudat ca la chemat :)) TEAPA ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca drogba va face fata la barca daca e cum zici tu da nu prea cred... Barca are alt stil de joc fata de Chelsea iar drogba nul vad sa joace" tika taka ":)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa fim seriosi , la varsta lui este un atacant de mare clasa , mai putea face fata campionatului european inca un an , doi , dar a ales cu capul nu cu sufletul,sta linistit in china pe picior mare ( are salariul foarteeeee mare ! ) ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Funny

ย 

Eu cred ca te inseli Drogba joaca de atatia ani in Anglia si nu prea s-a accidentat , dar mai stii :-?? odat-i ca niciodata . Pacat ca a plecat :( RESPECT DROGBA cel mai bun atacant din istoria lui Chelsea ( Parerea mea )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea mai mare parte se duc unde sunt bani mai multi, asa s-a pierdut un mare fotbalist.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...