Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Whisper

Steaua 5-1 U Cluj

Recommended Posts

live-text-21-30-steaua-u-cluj_size1.jpg

 

STEAUA: Stanca - Georgievski, Gardos, Chiriches, Parvulescu - Chipciu, Filip, Bourceanu, Tanase - Rocha, Nikolic

Rezerve: Tatarusanu, Pintilii, Martinovic, Dumitras, Rusescu, Nastasie, Florin Costea

 

U CLUJ: Balauru - Krumov, Szilagy, Christou, Mendy - Patrascu, Vasile Gheorghe - Paulinho, Viorel Dinu, Dos Santos - Draghici

Rezerve: ######che, Firtulescu, Cleiton, Nicola, Muzac, Erico Da Silva, Constantin Toba

 

Arbitri: Iulian Dima - Valentin Avram, Petruta Iorgulescu

FAZELE MECIULUI

FINAL

'83: GOOOOL Steaua! Tanase inscrie cu un sut din 16 metri dupa un un-doi cu Rocha.

'81: GOOOOL U Cluj! Viorel Dinu profita de o eroare a lui Gardos si inscrie golul de onoare pentru clujeni

'77: Muzac primeste galbenul dupa un fault asupra lui Parvulescu.

'75: «» Nastasie ii ia locul lui Chipciu

'71: GOOOOO Steaua! Tanase transforma lovitura de la 11 metri cu un sut imparabil in vinclu.

'70: Tanase este faultat de Kromov in careu. Penalty pentru Steaua!

'67: «» Iese Patrascu, intra Muzac

'66: ... Viorel Dinu vede galbenul

'61: GOOOOOL Steaua! Chipciu paseaza in fata portii, Rusescu reia in plasa din 3 metri

'60: GOOOOOL Steaua! Faza superba a Stelei - Rusescu paseaza cu calcaiul pentru Rocha, care il invinge pe Balauru cu un sut plasat

'59: Tanase reia foarte slab din voleu si este taxat cu fluieraturi din tribune.

'58: Krumov executa o lovitura libera de la 20 de metri, din pozitie centrala, mingea este respinsa de zid.

'55: Dos Santos il loveste cu cotul in fata pe Georgievski, dar nu vede cartonasul galben

'54: «» Rusescu intra in locul lui Nikolici

'54: ... Galben pentru Draghici

'49: «» Bourceanu ii lasa locul lui Pintilii. Banderola de capitan ajunge la Tanase

'48: Chiriches intervine excelent si blocheaza o minge care putea deveni foarte periculoasa pentru poarta lui Stanca

flv: imi place cum joaca Georgievski! Pana la urma cred ca poate acoperi postul de fundas dreapta fara probleme!

'47: ... Chiriches vede galbenul

PAUZA | STEAUA 1 U CLUJ 0 | Steaua a dominat prima repriza in fata unui adversar topit parca de caldura din Bucuresti. Stelistii au deschis scorul in minutul 15, prin Adi Rocha, dar si-au mai creat ocazii pana in finalul reprizei. De partea cealalta, clujenii nu au amenintat deloc poarta lui Stanca. Un plus pentru Georgievski, care a avut o prezenta destul de consistenta in joc, si a pasat decisiv si la gol, dar si pentru suporterii Stelei care i-au strigat numele Sandrei Izbasa inainte de inceperea meciului. Un mare minus pentru gazonul de pe National Arena, care cu siguranta ii va speria pe jucatorii Barcelonei saptamana viitoare.

'44: Bourceanu incearca o executie pretentioasa din marginea careului - un sut cu efect spre vinclu "a la Del Piero", mingea trece mult pe langa poarta lui Balauru.

'40: Filip ii da emotii mari lui Balauru cu un sut care trece milimetric pe langa bara.

'38: Nikolici ii pune "pe tava" mingea lui Chipciu, mijlocasul Stelei suteaza insa in blocaj.

'33: Nikolici primeste o pasa geniala de la Tanase, in careu, pe partea stanga, insa trage langa vinclu, in plasa laterala.

'30: ... pentru Chipciu

'23: Alex Dos Santos reia din voleu o centrare de pe dreapta, mingea trece mult peste poarta lui Stanca.

'21: Steaua ramane in atac dupa marcarea golului - Tanase il gaseste excelent pe Georgievski, care centreaza in fata portii, mingea este respinsa de Szilagy

'15: GOOOOOL Steaua! Georgievski centreaza de pe partea dreapta, Adi Rocha reia cu capul din 6 metri si il invinge pe Balauru.

'13: Cea mai mare ocazie de pana acum - Rocha suteaza in blocaj din marginea careului, mingea ajunge la Chipciu, care suteaza slab din 10 metri.

'9: Tanase suteaza puternic din afara careului, mingea este respinsa in corner.

'6: Balauru se incurca cu Krumov si este la un pas de o gafa uriasa, Bourceanu nu reuseste insa sa profite.

'3: Stanca are prima interventie. Portarul Stelei retine sutul trimis de Alex dos Santos de la 25 de metri.

Marius: Nu cred ca trebuia scos Tatarusanu. E mai bun ca Stanca, chiar daca mai gafeaza din cand in cand.

'2: Gazonul de pe National Arena arata foarte rau. Nu e tocmai un "covor rosu" pe care sa primesti jucatorii Barcelonei saptamana viitoare :)

'1: Fanii de pe National Arena au aplaudat si au strigat numele Sandrei Izbasa in momentul in care pe ecrane a aparut o imagine cu gimnasta care a adus astazi a doua medalie de aur Romaniei la Jocurile Olimpice. In tribune sunt aproximativ 15.000 de fani.

 

Sursa:
Sport.Ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au avut noroc :-j:)). Glumeam, meritau sa castige ! Dupa umilinta de 0-1 cu Spartak :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost vandut , aia doi is casatoriti :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost vandut , aia doi is casatoriti 78.gif

Ce sa fie vandut ma?Tu nu gadesti si tu ca un om normal?Meciu nu are cum sa fi fost vandut ca daca era vandut nu-i lasa pe Steaua sa de-a 5 goluri ci doar 2-3.

* Foarte bine jucat,chiar mi-a placut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut meciul Steaua a jucat foarte bine merita sa o castige sincer ma asteptam la un egal dupa halul in care a jucat in Europa .. Dar totusi am ramas uimit . Fortza Steaua !!!happy2.gifhappy2.gifhappy2.gifhappy2.gifclap.gifclap.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci foarte bun .. Sa o tinem tot asa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau ca nu am vazut meciul, am fost in oras. Cred ca a fost un meci foarte bun, cu multe goluri. Am auzit pe unii ca a fost blat :)) Nu prea cred ca are cum sa fie blat pentru ca U Cluj nu mai are jucatorii buni, au plecat la Petrolul. Imi place in acest sezon ca Steaua a castigat tot , si a dat multe goluri. Se vede o schimbare totala fata de sezonul viitor. Cred ca Rocha si-a demonstrat calitatile de atacant prin cele 2 goluri. Sper sa o tina tot asa tot sezonul , si in Europa League !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut meciul , a facut un meci foarete bun si frumos . FORTZA STEAUA !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...