Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

iAndy

[Acceptat][Sugestie] AndrewCrimson

Recommended Posts

Nick: AndrewCrimson

Sugestie: Ma gandeam ca am putea crea in incinta spawn-ului o arena pe mai multe nivele care sa indeplineasca mai multe roluri. Aveam in cap sa creez o arena de Spleef, una de PvP (si solo si team), si eventual diferite camere (mini-game-uri) de parkour, puzzle, etc. Sincer sa fiu, ar fi frumos sa creem si o echipa de constructori pentru a face spawn-ul si implicit cladirea principala mai atractiva si mai eficienta.

 

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arena PVP este in afara spawn-ului, nu prea am avut timp sa o modific deoarece este destul de mica, gen 1 VS 1 , mai avem nevoie de o arena PVP team si una de zombie, dupa care putem introduce pluginurile necesare pentru a ne folosi de aceste arene.

 

Cat despre puzzle si parkour , avem doua locuri unde sunt puzzle, Casa Groazei si acel Labirint, in spatele labirintului avem un Team-Puzzle si acum se construieste un joc (nu pot spune mai mult acum :D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am facut aceasta sugestie in raport cu celelalte creatii pe care le-am vazut si mi-as fi dorit sa ma implic. Arena de parkour si cea de Spleef sunt niste idei pe care as vrea sa le vad implementate pe server. Acum decizia e a ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro!Foarte misto idea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO,jocul s-ar parcurge mai frumos distrandu-te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarul este ca nu ma gandeam doar la un joc, ci la o serie de mini game-uri in urma carora sa primesti premii dupa sfarsitul fiecarei runde. Pot face o groaza de chestii de la tir cu arcul la golf sau puzzle-uri si multe altele. Oricum, multumesc pentru sustinere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios daca doriti un fel de King of the hill, sunt 5 / 6 locuri, primu care ajunge in top si sta acolo un anumar timp de secunde castiga 1 diamant sau un alt item. Daca mori, te respawnezi in locul unde ai inceput jocul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mdap, se poate, si cred ca stiu si cum l-am putea face. Sa ma anunti cand iei vreo decizie, pana atunci, ne vedem pe server.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau o lume separata cu Survival Games.Si sa fie mai multe tipuri de mape(1,2,3).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se va introduce o lumea creative, dupa update-ul pentru 1.3.1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vorbesc de lumi creative.Vorbesc de asa ceva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skulldown, acela este un plugin pentru server, nu il putem folosi la noi (doar de am deschide un server separat pentru Hunger Games)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog argumentati cand spuneti PRO, minim 30 cuvinte, daca nu te descurci sa iti argumentezi raspunsul, nu il mai pune. Am primit o arena de la Antwan, care o voi pune langa spawn. Am facut si o tombola, la iesirea West din spawn, pui minecartu si te rogi sa cada diamantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...