Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[News] FIFA 13 vs. PES 2013: razboiul preturilor

Recommended Posts

2ljonr4.jpg

 

Pro Evolution Soccer 13 si FIFA 13 au ajuns deja pe rafturile magazinelor, pararile fanilor, ca in fiecare an, fiind destul de impartite. Anul acesta, Konami a ales sa lanseze jocul (variantele PC, Xbox 360 si PlayStation 3) inaintea celor de la Electronic Arts, dar se pare ca nu a contat foarte mult. FIFA 13 a reusit sa doboare noi recorduri in Regatul Unit, devenind cel mai bine vandut joc al seriei FIFA in primul week-end dupa lansare, cu vanzari de peste 1 milion de exemplare. FIFA 13 a reusit sa bata noi recorduri chiar si in Statele Unite ale Americii, cu toate ca americanii si fotbalul nu au prea multe de impartit.

 

Prima repriza din meciul FIFA 13 vs. PES 2013, dupa parerea, pare sa fie castigata detasat de cei de la Electronic Arts, cu toate ca meciul nu s-a terminat inca. Trebuie sa tinem cont ca Pro Evolution Soccer urmeaza sa fie lansat si pentru celelalte platforme, dar si ca urmeaza Black Friday si sezonul cumparaturilor de iarna. In aceasta perioada, razboiul preturilor incepe sa se faca simtit, mai ales ca inca suntem inca intr-un an de criza.

 

Prin majoritatea magazinelor, atat in Anglia, cat si in Romania, PES are un pret simtitor mai mic, variantele FIFA depasind si 15 % din pretul jocului de la Konami.

 

In Romania, varinta PC FIFA 13 costa in jur de 190 de RON, pe cand PES 2013 costa in jur de 140 RON. Diferenta se pastreaza si la console, PES fiind mai ieftin decat rivalul FIFA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intotdeauna Fifa va fii mai buna ca si PES,la pes,vorba aia, din orice pozitie tragi catre poarta intra gol,la pes 2013 sau mai perfectionat,dar acuma jucatorii merg prea incet,iar ei sau bazat mai mult pe reluari fiind foarte realiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea stiu ce sa zic , anul acesta Pes m-a cam dezamagit sa zic asa , e prea tipic , Fifa cred ca in acest an va face surprize mari , singurul fifa care m-a impresionat pana acuma au fost doar 09 si 07 in rest nu prea mi-au placut seriile Fifa , Pes din 2010 a schimbat foarte mult tema dar acuma vad ca e cam aceasi.Oricum la Pes imi place ca pe fundal cand Michel Telo cand intri in joc :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intotdeauna Fifa va fii mai buna ca si PES,la pes,vorba aia, din orice pozitie tragi catre poarta intra gol,la pes 2013 sau mai perfectionat,dar acuma jucatorii merg prea incet,iar ei sau bazat mai mult pe reluari fiind foarte realiste.

Ce merge incet? Nu stii sa iti setezi din meniu " Speec Match " ? Fifa 13 s-a luat dupa Pes 13, peste tot pe site-urile mari da Gamers spuneau ca Fifa a copiat Pes-ul, Fifa deja cade, daca Pes ar avea licenta, crede-ma ca Pes ar fii mai cumparat. Si acuma la Fifa am auzit ca este ceva antrenament cu tinta? Pai Pes inca din 2006 are asa. Si ca la pes de oriunde tragi dai gol, pai normal daca voi va puneti la jucatori overall 109 acuma daca jucatorul nu are un Index axat pe shoot te asigur ca da 1/8 suturi pe poarta, acuma este ceva buton nou, iar daca jucatorul este talentat da poate da gol, dar daca joci la Top Player crede-ma ca nu ajungi la porta, la Pes 13, acuma au facut ca sa te poti apara mai usor, asta era singura lor problema, cu fundasi, acuma jocul este perfect desi are numarul 13 in loc sa fie cu ghinion, e cu noroc.

 

PS: Inca ceva Fifa s-a copiat dupa Pes cu butoanele X,A,D etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prime Nu stii ce vorbesti,fifa nu are cum sa copie pes deoarece fifa exista din anul 1994.

Explica-mi si mie ce faci cu butonul x de pe tastatura la fifa 13,postezi fara sa stii,meriti un warn mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prime Nu stii ce vorbesti,fifa nu are cum sa copie pes deoarece fifa exista din anul 1994.

Explica-mi si mie ce faci cu butonul x de pe tastatura la fifa 13,postezi fara sa stii,meriti un warn mare.

Te bagi in seama ca un .. 78.gif, la fifa 11 sau 12 cu X-u pasai si pe langa asta tu meriti disable pentru ca am zis clar ca FIFA 13 a copiat dupa PES 13, esti doar un simplu noob.gif si pentru ca te bagi in seama degeaba ai de la mine ...

 

//Warn Up!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa se vanda ca painea calda ... e un joc super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafica la acest joc este superba, ma refer la PES 13 acum, insa gameplay-ul...ca la toate pes-urile lasa de dorit...daca s-ar face un joc de genu: grafica pes si gameplay fifa ar fi genial.

Si inca un lucru care nu place la pes este ca are echipe gen ''London FC'' in loc de chelsea, si echipamente care nici nu exista.

II acord nota 8.5

 

Nu mi se pare o comparatie prea corecta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...