Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

GotRullezz

PSG mai pregateste un transfer de senzatie! Ancelotti mai vrea un italian: "Avem bani sa cumparam orice jucator!" Acesta si-a dat deja ACORDUL

Recommended Posts

Dupa Ibrahimovici, Thiago Silva, Pastore si Lavezzi, PSG mai vrea un jucator genial din Serie A.

Β 

psg-mai-pregateste-un-transfer-de-senzatie-ancelotti-vrea-un-italian-genial-avem-bani-sa-cumparam-orice_size1.jpg

Β 

Ancelotti mizeaza pe italieni si la PSG.

Β 

Acesta vrea sa il cumpere pe De Rossi de la AS Roma, mizand pe dorinta de schimbare a mijlocasului care joaca de peste 10 ani la echipa din capitala Italiei, pentru care a strans aproape 300 de meciuri.

Β 

"De Rossi este un jucator foarte bun, Cred ca il putem cumpara pentru ca PSG are bani sa cumpere pe oricine.", a spus Ancelotti.

Β 

Corriere dello Sport mentioneaza si faptul ca jucatorul a fost incantat de ideea unui asemenea transfer, citand o declaratie a acestuia data pentru radio Monte Carlo.

Β 

Β 

sursa: sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

De Rossi este un jucator cu o foarte mare experienta. Daca el isi doreste sa mearga la PSG, o poate face, deoarece cluburile se vor intelege repede, banii nu sunt o problema. Din cate stiu, are 29 de ani, asa ca mai poate sa joace cativa ani buni de acum in colo. Este din 2000 la AS Roma, cred ca ii trebuie si lui o schimbare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai si-a prelungit contractul cu AS Roma si a anuntat ca n-a avut niciun gand sa plece inainte sa ii prelungeasca. Deci sincer, eu nu cred... N-a plecat Totti si pleaca el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai si-a prelungit contractul cu AS Roma si a anuntat ca n-a avut niciun gand sa plece inainte sa ii prelungeasca. Deci sincer, eu nu cred... N-a plecat Totti si pleaca el?

Comparatia care ai facut-o e putin cam nepotrivita. Totti e dinaintea lui De Rossi la Roma si este emblema echipei ,nu ca Rossi nu ar fi dar el ar avea mai multe sanse sa plece decat Totti

Β 

Revenind la subiect,nu stiu daca Ancelotti va face o mutare buna .Se grabeste sa faca performanta cumparand jucatori buni pe sume mari exact la Man City, dar nu stiu daca ii va reusi cum le-a iesit englezilor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comparatia care ai facut-o e putin cam nepotrivita. Totti e dinaintea lui De Rossi la Roma si este emblema echipei ,nu ca Rossi nu ar fi dar el ar avea mai multe sanse sa plece decat Totti

Β 

Revenind la subiect,nu stiu daca Ancelotti va face o mutare buna .Se grabeste sa faca performanta cumparand jucatori buni pe sume mari exact la Man City, dar nu stiu daca ii va reusi cum le-a iesit englezilor

Β 

Joaca de 11 ani la echipa mare a Romei, e crescut la Roma, n-a jucat pentru alta echipa niciodata. E exact ca Totti atunci cand a vrut sa-l ia Real Madrid si cine a vrut sa-l mai ia, acum cativa ani bun. El nu e "emblema" echipei ca este inca Totti in activitate, dar dupa ce se va retrage, el va fii. Eu zic ca e foarte buna comparatia... Dar pana la urma, fiecare cu parerea lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De Rossi e la Roma la fel ca si Totti, astia doi aici isi termina cariera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e,sunt niste simbouri pentru As Roma,au facut foarte multe pentru aceasta echipa,daca nu ramneau,numai faceau performanetele care le-au facut in timp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Β 

Β 

Joaca de 11 ani la echipa mare a Romei, e crescut la Roma, n-a jucat pentru alta echipa niciodata. E exact ca Totti atunci cand a vrut sa-l ia Real Madrid si cine a vrut sa-l mai ia, acum cativa ani bun. El nu e "emblema" echipei ca este inca Totti in activitate, dar dupa ce se va retrage, el va fii. Eu zic ca e foarte buna comparatia... Dar pana la urma, fiecare cu parerea lui.

Asa este dar sa nu uitam ca Totti in ciuda varstei inca se tine tare oricum nu cred ca se va realiza nici un transfer la psg a lui de rossi si ii va fi greu sa se adapteze ... parerea me

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...