Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

sebyblaj

Looper

Recommended Posts

-Poster:

looper-902469l.jpg

 

 

-Regia/Autori: Rian Johnson

 

-Roluri/Actori: Bruce Willis , Emily Blunt , Joseph Gordon-Levitt

 

-Gen: Actiune-SF

 

-Data lansarii: 05.10.2012

 

-ScurtaPrezentare: În viitorul apropiat, călătoria în timp nu a fost încă descoperită, dar nu la fel este şi cazul deceniilor viitoare

. Călătoria în timp oferă mafiei viitorului un mijloc de a scăpa de inamicii nedoriţi: legaţi fedeleş, aceştia sunt trimişi în trecut,

unde primesc un glonte în cap, iar acoliţii mafioţilor nu mai trebuie decât să scape de cadavru.

În viitor, victima nu mai e de găsit,

iar în prezent cadavrul ei nu există din punct de vedere legal, deci sistemul e perfect.

Numai că lucrurile nu stau chiar aşa

 

-Sursa: www.CineMagia.ro

 

-Trailer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu acest film. Sincer m-a atras faptul ca joaca Bruce Willis in film astfel nu m-as fi uitat. Oricum parerea mea este ca filmul este slab din toate punctele de vedere. Mi-a displacut chiar si actiunea si modul cum e inclus SF-ul in film lasa de dorit. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de aceasi parere cu tine...am vazut si eu filmul si cam lasa de dorit...in principiu povestea pe care se bazeaza filmul nu este una clara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu am vazut filmu,dar cred ca nici nu o sa fac deoarece vad ca nu e asa bine facut filmul si nici macar povestea.

 

 

PS: Postez pt DaRkk doarece are suspend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat la acest film din cauza ca joaca Bruce Willis. Puteau sa il faca mult mai bine de atat. Sper doar sa nu le treaca prin cap sa faca si 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut filmeul este foarte frumos va recomand sa va uitati la el nu regretati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai să nu fim chiar așa de răi ... comparativ cu marea masă de subproducții de pe piață ( inclusiv SF-uri - a se vedea "Prometheus" de ex. ) filmul e aproape o mostră de coerență și provocare intelectuală. Asta deși pentru un spectator/daulăudător educat ... e absolut banal și stângaci. Cât despre zugrăvirea viitorului din 2044 - presonal cred că aici filmul a punctat serios, pentru că practic extrapolează situația de criză prezentă în viitor la un nivel totuși acceptabil și fără să sară complet calul ( ca în ... "In Time" de ex. unde polarizarea socială e împinsă aproape de extrem ). Cu abținerea de la aproape orice referințe la viitorul din 2074 cred că lucrurile sunt chiar și mai interesante ... ați observat ce tentă ideologică puternică ( și oarecum unilaterală ) tind să aibă astfel de proiecții distropice în filmele americane ? ;) Mai precis : nominalizați ultimul film distropic în care viitorul e un fel de "neo-stalinism" sau "neo-brejnevism" ... chiar sunt curios !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...