Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Moorve

Un brazilian de 3 mil e incantat de interesul Stelei!

Recommended Posts

Un brazilian de 3 mil e incantat de interesul Stelei! Atacantul GENIAL la care Becali viseaza de doi ani ar veni ORICAND! "Jucam in alt campionat daca luam atacant

 

un-brazilian-de-3-milioane-e-incantat-de-interesul-stelei-atacantul-genial-la-care-becali-viseaza-de-doi_size1.jpg

Pe langa pustii pe care ii vrea pentru sezoanele viitoare, Steaua are un singur post pe lista de prioritati pentru luna ianuarie! MM si Reghecampf cauta un supergolgeter care sa rezolve problemele ofensive pe care le-au aratat in ultimul timp Nikolic si Rocha!

 

Solutia poate veni chiar de la unul dintre jucatorii la care patronul Becali viseaza de mai bine de doi ani! Junior Moraes nu poate scapa de tentatia Steaua! A fost incantat cand a auzit ca presedintele Ligii, Dumitru Dragomir, l-a propus in Ghencea!

 

Brazilianul a postat un mesaj in romana pe Facebook: "Sunt foarte fericit ca si-a amintit de mine cineva atat de important cu e domnul Dragomir. Va multumesc".

 

Moraes n-a ramas in niciun moment indiferent fata de interesul Stelei. A recunoscut ca vrea sa joace pentru liderul campionatului atat dupa despartirea de Bistrita, acum doi ani, cat si anul trecut, cand a ajuns pana la urma la TSKA Sofia.

 

Acum la Metalurg Donetk, Moraes nu poate uita de Romania. Vorbeste cu fanii pe retelele de socializare si tine legatura cu fostii colegi din Liga I.

 

"Vreau la Steaua, nu am de gand sa plec din Romania. Asta e prioritatea mea. Nu ma gandesc sa merg in alta parte in afara de Steaua. As semna in 5 minute, nu-mi ia mai mult sa negociez", spunea Moraes in 2011.

 

Transferul i-ar conveni si antrenorului Reghecampf, care crede ca un atacant de top ar rezolva complet problemele Stelei: "Daca am avea si un atac extraordinar, chiar ar trebui sa nu mai jucam in Romania!"

 

"Moraes este un jucator foarte bun, il vreau la Steaua, dar transferul sau nu depinde de mine"

Laurentiu Reghecampf

 

3 milioane de euro e valoarea lui Moraes conform transfermarkt

 

6 goluri in 10 meciuri a marcat brazilianul pentur Metalurg Donetk in acest sezon

 

 

Sursa: Sport.ro

 

Topicele legate de Romania, se posteaza in " Fotbalul Romanesc " / Warn .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mutat la fotbalul romanesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca Junior Moraes v-a veni la Steaua , acestia isi vor face probabil cel mai bun lot din Romania la momentul actul.Ciudat este faptul ca atunci cand Steaua avea o echipa "slaba" sa zic asa , Moraes nu accepta , iar acum cand Steaua "domina" campionatul , el ar veni cu cea mai mare placere..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...