Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BogdaaN

FANTASTIC: Gest unic in fotbalul romanesc! Fanii lui U au strans o PUNGA DE BANI pe care au dat-o jucatorilor, dupa 1-2 cu CFR! Cat s-a strans la "che

Recommended Posts

U CLUJ 1-2 CFR CLUJ | Imagini incredibile dupa meciul de pe Cluj Arena. Suporterii Universitatii au dus o punga de bani jucatorilor, la vestiare, imediat dupa infrangerea cu CFR.

 

 

 

2zf728h.jpg

 

 

Jucatorii Universitatii Cluj au intrat pe teren cu 5 minute mai tarziu, la derby-ul de pe Cluj Arena, in semn de protest fata de situatia critica in care se afla clubul. Din cauza problemelor financiare, acestia nu si-au mai primit banii in ultima perioada.

Prestatia Universitatii a fost una laudabila, chiar daca, la final, tabela a aratat 2-1 pentru CFR. In semn de solidaritate cu situatia dificila in care se afla jucatorii, suporterii lui U care au fost prezenti la meci au facut o cheta de 6600 de lei, pe care au donat-o jucatorilor, la vestiare, imediat dupa terminarea partidei.

Banii incasati de pe urma biletelor nu au putut fi redirectionati spre jucatori, in contul datoriilor, ci au fost trimisi spre firma care a asigurat paza la meci.

 

 

Sursa: www.sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal , macar noi suntem ca o familie ,uniti !

Si suntem mandrii de echipa noastra si daca au pierdut in fata franarilor din gruia , merita toate laudele , sa nu fii platit de cateva luni + echipa cu jucatori nu foarte experimentati , eu zic ca au jucat formidabil si cu o dorinta imensa .

"U" CLUJ NU MOARE ! HAIDE "U" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un gest extrem de frumos din partea fanilor , se vede ca isi iubesc echipa si ca o sustin si la bine si la rau, chiar daca suma nu a fost una extraordinara eu cred ca jucatorii se vor descurca pana patronul va reusi sa le plateasca salariile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...