Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

PauL96

CFR-istii, la limita rabdarii: "Nu se mai poate asa, suntem discriminati!" Paszkany anunta un protest unic in fotbalul romanesc

Recommended Posts

Patronul celor de la CFR Cluj, Arpad Paszkany, se declara extrem de nemultumit de atitudinea rivalilor din campionat, dar si de cea pe care arbitrii romani o au fata de CFR.

cfr-istii-la-limita-rabdarii-nu-se-mai-poate-asa-suntem-discriminati-paszkany-anunta-un-protest-unic-in_size1.jpg

Seful clujenilor a comentat decizia delegarii lui Sebastian Coltescu la meciul de Cupa, cu Dinamo, acesta aratandu-se extrem de nemultumit de atitudinea rivalei, dar si de cea a Comisiei de Arbitraj, care nu a acceptat sa 'aduca' un arbitru din strainatate.

 

"Am cerut arbitri straini inca de cand s-au tras la sorti sferturile. Pana acum, toate meciurile mai dificile le-am avut in deplasare si nu am avut cum sa cerem arbitri straini, totul a depins de rivalele noastre. Nu inteleg insa aceasta maniera discriminatorie fata de noi, pentru ca toate echipele mari care au cerut arbitri straini au primit; cu Rapid au fost doua decizii incredibile impotriva noastra, penlaty complet inventat si eliminare trecuta cu vederea, in contextul in care Vass a iesit cu piciorul rupt. Asa s-a intamplat si cu Dinamo; cat despre Steaua, inca un penalty neacordat. Daca vom fi dezavantajati, daca se greseste si de aceasta data impotriva noastra, nu voi retrage echipa, dar le voi spune jucatorilor sa stea nemiscati, sa refuze sa mai joace. Daca dinamovistii vor sa ne dea 100 de goluri, sa ne dea!", a spus clujeanul la Digisport.

 

Sursa:

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand fura CFR-ul de nu se putea era bine. Pai numai daca-mi aduc aminte la meciul de anul trecut cu Vointa Sibiu, cum le-a scos-o domnul Radu Petrescu din poarta fluierand fault cand varzarul de Beto de fapt doar daduse pe langa minge. Sa nu mai zic de rosu neacordat si penalty neacordat pentru Vointa.

 

Acum ca au fost dinamovistii avantajati un meci, gata, a intrat morcovu in domnu Paszkany. Sa stea linistit ca o sa fie arbitrati corect si sa nu mai puna presiune pe arbitrii cu texte gen "n-o sa mai jucam, o sa stam ca jaloanele pe teren daca suntem dezavantajati".

 

P.S.: O sa ia iar titlul la anul, ca ei asa fac. Din doi in doi ani hap campionatu cu arbitrii si blaturi cu alte echipe gen Otelul. Sunt exact cum era Dinamo cand era Borcea la butoane de lua titlul din 2 in 2 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, mai mult ca 5teaua nu fura ;). Te-ai uitat aseara la meciul cu Brasov ? Ai vazut ce penalty le-o dat prin minutul 80 si ceva...nici in curtea scolii nu se dau asa penalty-uri.

O seara placuta & Give me five ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, mai mult ca 5teaua nu fura 3.gif. Te-ai uitat aseara la meciul cu Brasov ? Ai vazut ce penalty le-o dat prin minutul 80 si ceva...nici in curtea scolii nu se dau asa penalty-uri.

O seara placuta & Give me five 3.gif

 

Lol, tu vorbesti de un penalty cand a dat pentru Brasov alte 2. Eu zic de furaciuni pe fata, gen cum a fost cu Vointa Sibiu, decizii intr-o singura directie.

 

CFR Cluj face fotbalul romanesc praf. Toata lumea stie ca fura cu arbitrii in ultimul hal. Vorbesti de Steaua ca "fura" cand i se da un penalty aiurea. Nici n-as avea curaj sa zic asta cand in meciul direct dintre CFR si Steaua, CFR nici nu a trecut ju######tea terenului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, mai mult ca 5teaua nu fura 3.gif. Te-ai uitat aseara la meciul cu Brasov ? Ai vazut ce penalty le-o dat prin minutul 80 si ceva...nici in curtea scolii nu se dau asa penalty-uri.

O seara placuta & Give me five 3.gif

 

Ce mai zici acuma ma cand a castigat CFR iar cu arbitrii? Doua eliminari aiurea si un penalty neacordat pentru Dinamo.

 

Eu cand ziceam ca hotii striga hotii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati linistiti , CFR Cluj este o echipa foarte buna ,dar este si ajutata foarte mult de catre arbitrii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...