Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Robu promite stadion de 40.000 de locuri dacă ACS Poli promovează

Recommended Posts

Facem un stadion de 40.000 de locuri

 

picture6.jpg?width=610

 

O nouă promisiune înainte de alegeri şi promovare! Nicolae Robu a afirmat, vineri, că în cazul în care echipa de fotbal a Timişoarei va promova în prima ligă, atunci se vor putea iniţia proiecte publice astfel încât oraşul de pe Bega să aibă un stadion modern. Edilul timişorenilor a declarat în cadrul unei conferinţe de presă că singurul proiect din cele pe care le-a avut în platforma sa electorală despre care nu a vorbit până acum este acela de a construi un nou stadion în capitala Banatului. Primarul Robu este de părere că bănăţenii vor avea un astfel de stadion doar după ce ACS Poli va promova în prima ligă.

 

"Nu pot să iniţiez un proiect de construire a unui stadion în Timişoara pentru că nu am argumente. Nu pot ca primar al Timişoarei să iniţiez un astfel de proiect pentru a face un stadion de 40.000 de locuri, dacă nu avem o echipă valoroasă. Dacă la anul promovăm în prima ligă, ceea ce sper din tot sufletul, vom iniţia un proiect în acest sens", a declarat Nicolae Robu.

 

Timişoara va avea un stadion nou în cel mult un an de la demararea lucrărilor, este promisiunea primarului.

 

Sursa: www.liga2.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca s-ar realiza asa ceva ACS Poli Timisoara va trebui sa puna si sufletul din ei la fiecare meci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca se va intampla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred , ca din ce in ce Poli bate tot in Liga 2 . Eu cred ca acest stadion este bine venit pentru POLI .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...