Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Echipa naţională a României a urcat patru poziţii în clasamentul FIFA pe luna noiembrie

Recommended Posts

piturca-mediafax.jpg?width=610

 

Echipa naţională a României a urcat patru poziţii şi se află pe locul 33, cu 700 de puncte, în clasamentul FIFA-Coca Cola pe luna noiembrie, dat publicităţii, miercuri, pe site-ul oficial al forului fotbalistic mondial.

 

Adversarele României în grupa D a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014 ocupă următoarele poziţii: Olanda - locul 8 (1.124 de puncte), în coborâre o poziţie, Ungaria - locul 32 (750 de puncte), în coborâre două poziţii, Turcia - locul 40 (627 de puncte), în coborâre două poziţii, Estonia - locul 86 (425 de puncte), în coborâre două poziţii, Andorra - locul 204 (11 puncte), în coborâre o poziţie.

Pe primul loc se menţine campioana mondială şi europeană Spania, cu 1.606 puncte, urmată de Germania (1.437 de puncte) şi de Argentina (1.290 de puncte).

 

Primele zece locuri în clasamentul FIFA sunt ocupate de următoarele reprezentative:

1. Spania 1.606 puncte

2. Germania 1.437

3. Argentina 1.290

4. Italia 1.165

5. Columbia 1.164

6. Anglia 1.151

7. Portugalia 1.144

8. Olanda 1.124

9. Rusia 1.070

10. Croaţia 1.064.

 

Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este o grupa foarte grea , eu zic ca ce-l mai greu meci o sa fie cu Olanda , la restul ne descurcam noi , deoarece avem un lot foarte bun si cum se vede si pe clasamentul postat de tine , decat Olanda si Ungaria sunt peste noi + ca Ungaria este la 1loc diferenta de noi respectiv 50 de puncte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WTF ce sus sunt Columbia si Rusia. Surprinzator! Columbia hai sa zicem ca are echipa destul de bunicica dar e mai buna ca Brazilia? Cand vreodata? Rusia chiar nu stiu cum a ajuns asa sus.

 

La noi, locul 33, tinand cont ca Turcia e pe 40 eu zic ca e destul de bine. Dar totusi, suntem sub Ungaria...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...