Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua a rezolvat cea mai mare problemă cu un jucător de la Vaslui

Recommended Posts

Porumboiu confirmă: "Ne-am înţeles"

 

porumb.jpg?width=610

 

În această dimineaţă, Gigi Becali a luat legătura cu Adrian Porumboiu şi cei doi au căzut de acord ca Milanov să evolueze din retur la Steaua. Suma pe care Steaua o va plăti către vasluieni este de 100.000 de euro.

 

"Da. ne-am înţeles! Mai rămâne ca şi jucătorul să-şi dea acceptul! " Adrian Porumboiu.

 

Putea pleca gratis în vară

Unul din motivele ce l-au determinat pe Adrian Porumboiu să accepte oferta Stelei este acela că jucătorul intrase în ultimele şase luni de contract, iar din vară ar fi putut pleca liber de la Vaslui. Ajuns în Liga 1 în 2010, internaţionalul bulgar s-a impus rapid în primul "11" al Vasluiului şi este considerat unul dintre cei mai buni fundaşi de bandă din ţară.

La Vaslui a evoluat în 91 de partide numai în Liga 1 şi a înscris un gol. Milanov a avut evoluţii apreciate şi în cupele europene, unde a prins 15 partide.

 

Dacă şi jucătorul va accepta propunerea Stelei, atunci clubul din Ghencea rezolvă o problemă care i-a dat mari bătăi de cap lui Laurenţiu Reghecampf. Probleme pot apărea doar în ceea ce priveşte salariul oferit de Steaua.

23 de selecţii are Milanov în naţionala Bulgariei

28 de ani are Jivko Milanov

1.500.000  euro  valorează Jivko Milanov, conform transfermarkt.de

 

Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un jucator bun, dar nu cred ca Steaua are mari probleme in aparare si mai ales pe benzi. Totusi, ramane de vazut daca acesta isi va da acordul, din cate am citit, salariul oferit de Steaua nu este chiar convenabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...