Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

JamaikaOfficial

Axon Turmentatu' - La Familia Paste

Recommended Posts

Axon Turmentatu' - La Familia Paste

 

 

 

 

Aceasta piesa este "colind-ul" drogatilor sarbatorilor de 2012 ...  :))

 

 

 

 

Sarbatorii Nemaipomenit De Fericite Tuturor !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai gresit sectiunea. Rap nu e, nu are cum sa fie. E o porcarie.

Daca nu ma insel asta e preotu' de la x factor. Oricum e o blasfemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ai gresit sectiunea. Rap nu e, nu are cum sa fie. E o porcarie.

Daca nu ma insel asta e preotu' de la x factor. Oricum e o blasfemie.

Te inseli, nu e preotul de la X Factor.

Cer sa nu se inchida topicul, asta chiar e rap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoase versuri ;) ! Cred ca voi incepe sa il ascult :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ai gresit sectiunea. Rap nu e, nu are cum sa fie. E o porcarie.

Daca nu ma insel asta e preotu' de la x factor. Oricum e o blasfemie.

 

 

Sincer nici nu mi-a venit sa iti dau o replica pentru acest post ,deoarece nu ar avea nici-un rost atat timp cat tu habarnuai ce este ala " Rap " . Deci eu nu pot sa ma c** in gustul omului dar daca nu o ziceai pe aia cu rap-ul nu ziceam nimic , hai sa iti dau eu o definitie a rap-ului :

 

Rap-ul (numit și MCing) constă în rostirea de rime (engleză "flow"), jocuri de cuvinte sau poezie într-un mod ritmic. Stilistic, rapul se află la întrepătrunderea dintre discurs, proză, poezie și cântec. După unii, cuvântul rap este un acronim, RAP = Rhythm And Poem.  ( Exact cum zicea si omul meu Ghici_Cine mai sus cu piesa aia "Axon Turmentatu - Flow " BIG UP man )

 

 

Rapul este unul dintre principalele componente ale culturii Hip-Hop alături de DJing (mixarea de melodii pentru a crea ritmul —engleză beat— pe care se cântă), graffiti și breakdance (dans specific culturii Hip-Hop), însă fenomenul precede cultura Hip-Hop cu câteva secole, cuvântul apărând în limba engleză încă din secolul al XVI-lea[1]. De multe ori, termenul rap este folosit ca sinonim pentru hip hop. Pentru claritate, în articolul de față nu ne vom referi decât la tehnica propriu-zisă.

Câteva nume marcante ale rapului modern ar fi: Wu-Tang Clan, N.W.A. (cu membrii precum Eazy-E, Ice Cube, Dr. Dre pentru a-i aminti doar pe cei ce au și albume solo),KAPUSHON,'''C-SERGIO''' 2Pac, The Notorious B.I.G., Common, Snoop Dogg, DMX, Eminem sau 50 Cent ...

 

 

Hai ca deja o dam in altele . Sper ca acum ai priceput cum sta treaba cu rap-ul ...

 

Pace multa bucurie si bere la cutie pentru toti care au apreciat .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sincer nici nu mi-a venit sa iti dau o replica pentru acest post ,deoarece nu ar avea nici-un rost atat timp cat tu habarnuai ce este ala " Rap " . Deci eu nu pot sa ma c** in gustul omului dar daca nu o ziceai pe aia cu rap-ul nu ziceam nimic , hai sa iti dau eu o definitie a rap-ului :

 

Rap-ul (numit și MCing) constă în rostirea de rime (engleză "flow"), jocuri de cuvinte sau poezie într-un mod ritmic. Stilistic, rapul se află la întrepătrunderea dintre discurs, proză, poezie și cântec. După unii, cuvântul rap este un acronim, RAP = Rhythm And Poem.  ( Exact cum zicea si omul meu Ghici_Cine mai sus cu piesa aia "Axon Turmentatu - Flow " BIG UP man )

 

 

Rapul este unul dintre principalele componente ale culturii Hip-Hop alături de DJing (mixarea de melodii pentru a crea ritmul —engleză beat— pe care se cântă), graffiti și breakdance (dans specific culturii Hip-Hop), însă fenomenul precede cultura Hip-Hop cu câteva secole, cuvântul apărând în limba engleză încă din secolul al XVI-lea[1]. De multe ori, termenul rap este folosit ca sinonim pentru hip hop. Pentru claritate, în articolul de față nu ne vom referi decât la tehnica propriu-zisă.

Câteva nume marcante ale rapului modern ar fi: Wu-Tang Clan, N.W.A. (cu membrii precum Eazy-E, Ice Cube, Dr. Dre pentru a-i aminti doar pe cei ce au și albume solo),KAPUSHON,'''C-SERGIO''' 2Pac, The Notorious B.I.G., Common, Snoop Dogg, DMX, Eminem sau 50 Cent ...

 

 

Hai ca deja o dam in altele . Sper ca acum ai priceput cum sta treaba cu rap-ul ...

 

Pace multa bucurie si bere la cutie pentru toti care au apreciat .

 

De fapt e asa: Va doresc pacebucurie si bere la cutie.

In fine, trecem peste. 

 

Mi-a placut in schimb cum ai scris "habar nu ai" :)), foarte inteligent pentru cineva care asculta rap si comenteaza pe altii. Sa nu mai zic de "colindul".

Ai venit cu chestii "copy - paste", bravo. Mie nu-mi place, nu-l consider rap. Cum am mai spus, e o blasfemie.

 

N-am cum sa ma iau de tine pentru ca nu am de ce, te consider inferior. Nu are rost sa ma cert cu tine. Sau sa ma chinui sa-ti explic ca rap-ul nu e ce-ai pus tu mai sus. 

In fine, deja deviem de la subiectul topicului. Numa' bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
De fapt e asa: Va doresc pacebucurie si bere la cutie.

In fine, trecem peste. 

 

Mi-a placut in schimb cum ai scris "habar nu ai" :)), foarte inteligent pentru cineva care asculta rap si comenteaza pe altii. Sa nu mai zic de "colindul".

Ai venit cu chestii "copy - paste", bravo. Mie nu-mi place, nu-l consider rap. Cum am mai spus, e o blasfemie.

 

N-am cum sa ma iau de tine pentru ca nu am de ce, te consider inferior. Nu are rost sa ma cert cu tine. Sau sa ma chinui sa-ti explic ca rap-ul nu e ce-ai pus tu mai sus. 

In fine, deja deviem de la subiectul topicului. Numa' bine.

Daca tu nu-l consideri, nu inseamna ca nu e.. pentru ca parerea ta e fix 0, nu esti in masura sa decizi daca e sau nu, pentru tine exista doar Cedry2k ma gandesc (am intrat pe profilul tau). Ba, jur ca inainte sa se schimbe Cedry2k nici nu stiai de el. Acum, cand Cedry2k canta pe toate piesele despre acelasi lucru toti asculta Cedry2k si se dau credinciosi, chiar daca in realitate nu respecta ce spune Cedrea pe piese. Si ce daca Jamaika a venit cu copy-paste? Tu n-ai venit cu nimic! El ti-a dat argumente ca ce face Axon e rap si tu doar te-ai luat de cateva greseli minore de scriere si atat. Nu ma cert si nici nu ma iau de tine, imi esti inferior :).

 

Sa-mi spui daca am vreo greseala gramaticala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am auzit de asta pana acum , dar nici nu vreau sa mai aud de el. Plm , daca e sa ne luam dupa definitia data de Jamaika inseamna ca si Susanu face rap :)) Aiurea ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti inteligent ca calu :|

Tu zici ca: Rapul este unul dintre principalele componente ale culturii Hip-Hop alături de DJing (mixarea de melodii pentru a crea ritmul —engleză beat— pe care se cântă), graffiti

Fara sa asculti Hip-Hop nu poti sustine miscarea Graffiti ? Sau ce? 

De exemplu mie-mi place muzica House, si fac si graffiti.

Cat despre piesa...cred ca ai gresit sectiune, daca ar fii existat un topic numit " Cocalarisme " cu siguranta acolo s-ar fii incadrat.

 

 

Daca tu nu-l consideri, nu inseamna ca nu e.. pentru ca parerea ta e fix 0, nu esti in masura sa decizi daca e sau nu, pentru tine exista doar Cedry2k ma gandesc (am intrat pe profilul tau). Ba, jur ca inainte sa se schimbe Cedry2k nici nu stiai de el. Acum, cand Cedry2k canta pe toate piesele despre acelasi lucru toti asculta Cedry2k si se dau credinciosi, chiar daca in realitate nu respecta ce spune Cedrea pe piese. Si ce daca Jamaika a venit cu copy-paste? Tu n-ai venit cu nimic! El ti-a dat argumente ca ce face Axon e rap si tu doar te-ai luat de cateva greseli minore de scriere si atat. Nu ma cert si nici nu ma iau de tine, imi esti inferior  :).

 

Sa-mi spui daca am vreo greseala gramaticala.

Si tu esti si mai prost, sincer.

 
Si daca nu ai ai nici o greseala gramaticala esti mai inteligent, nu? sau ce?
De unde stii tu ca daca Cedry2k canta ce canta in piese, el cum zici tu "in realitate" nu respecta ? :| Dupa cum spuneam, si tu Esti inteligent ca calu
 
Spune-mi pls dak am vreo gresheala gramatikla. k ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara sa asculti Hip-Hop nu poti sustine miscarea Graffiti ? Sau ce? 

De exemplu mie-mi place muzica House, si fac si graffiti.

Cat despre piesa...cred ca ai gresit sectiune, daca ar fii existat un topic numit " Cocalarisme " cu siguranta acolo s-ar fii incadrat.

 

 

 

Si tu esti si mai prost, sincer.

 
Si daca nu ai ai nici o greseala gramaticala esti mai inteligent, nu? sau ce?
De unde stii tu ca daca Cedry2k canta ce canta in piese, el cum zici tu "in realitate" nu respecta ? :| Dupa cum spuneam, si tu Esti inteligent ca calu
 
Spune-mi pls dak am vreo gresheala gramatikla. k ?

"Fara sa asculti Hip-Hop nu poti sustine miscarea Graffiti ? Sau ce? ", omule... rapul e muzica, hip-hop e cultura(cu care se vede ca esti paralel). Deci ca sa intelegi tu iti zic mai simplu: Nu poti sa asculti hip-hop, doar rap pentru ca rapul e muzica.

"Cat despre piesa...cred ca ai gresit sectiune, daca ar fii existat un topic numit " Cocalarisme " cu siguranta acolo s-ar fii incadrat.", si probabil daca era la Cocalarisme ai fi postat si acolo, corect? Poate chiar ai fi fost moderator

"Si daca nu ai ai nici o greseala gramaticala esti mai inteligent, nu? sau ce?", eu vroiam sa ma corecteze el, ca sa invat din greseli.

"De unde stii tu ca daca Cedry2k canta ce canta in piese, el cum zici tu "in realitate" nu respecta ?  :| Dupa cum spuneam, si tu Esti inteligent ca calu", eu ma refeream la "fanii" lui Cedry2k, Cedry2k vorbeste de fapte bune, D-zeu, etc., dar ascultatorilor li se rupe in viata reala de chestiile astea. Tu ai inteles pe dos si asta-i problema ta, dar stai chill, se trateaza!

"Spune-mi pls dak am vreo gresheala gramatikla. k ?", asta-i atitudine de prost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce atata tamtam pentru o porcarie nu inteleg de ce va dati toti "atotstiutori" cand voi a-ti ascultat in viata voastra decat Parazitii si Dragonu astea care o dati pe etnobotanice ... :-j

 

 

Chestia este in felul urmator ferbonele : Crezi ca ma intereseaza pe mine ca asculti tu muzica House ( este pe prafuri aa esti ambitios :)) ) cu atat mai mult nu ar fi trebuit sa vorbesti despre Rap/(Hip-Hop) .

 

 

 

 

Mai fumati fratilor si voi niste iarba si recreativa creer-ul .       PACE !!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...