Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ziADRiAN

Kento - Viata

Recommended Posts

Kento - Viata
http://www.youtube.com/watch?v=FJzmkemVPeQ&feature=youtu.be http://www.youtube.com/watch?v=FJzmkemVPeQ&feature=youtu.beE

Este inca la inceput, baiatu o da destul de bine tinand cont ca este clasa a9a .. versurile le face el, mai are putin de lucrat la voce. Negativu e luat de pe net. Stim ca exista probleme insa repet, e la inceput. Pareri / Sfaturi ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Versurile-s ok pentru inceput, ar trebui sa-si ia un microfon mai bun si da, sa mai lucreze la voce. Daca ar avea beat-uri originale ar fi un plus si asta. Bafta lui!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa zic, la inceput suntem toti, a 2-a generatia ce reprezinta ori sustin aceasta miscare. Treaba adevarata e ca daca vrea sa faca ceva din asta' e de munca. La versuri nu pot sa comentez ca n'a ce a vrut sa dea a dat, ce a vrut sa zica a zis. Ca nu s-a exprimat mai explicit asta' e alta treaba, da' daca zici ca e clasa a 9-a mai are timp sa-si formeze vocabularul. Cu flow-ul iarasi nu stiu ce sa zic, ca il dobandesti ca lumea dupa cativa ani.

Daca nu se duce la studio sa inregistreze il sfatuiesc sa-si ia microfon, filtru, placa de sunet, monitoare, casti, mixer, etc. Asta' in cazul in care ar vrea sa-si faca homestudio si dispune de niste bani. Daca vrea sa-si faca instrumentale, efecte zic sa inceapa sa umble prin FL Studio, Virtual DJ si mai are de lucrat, asta' e clar, la mix si master. Probabil ca nici microfonul nu l-a ajutat foarte mult dar asta' e treaba lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se observa ca e clasa a 9-a in voce , trebuie sa lucreze mai mult la negativ si sa mai creasca prin a 12-a asa sa inceapa iar sa cante se observa vocea de pustan.

 

Versuri bune , n-am ce zice vorba lui antisocial a scris si a publicat ce a vrut.Sfatul meu este acelasi ca cel de mai sus : Cumparati un microfon mai bun , lucreaza mai mult in domeniu si lasati vocea sa se mai ingroase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru inceput suna frumos si versurile sunt frumoase

Share this post


Link to post
Share on other sites
Se observa ca e clasa a 9-a in voce , trebuie sa lucreze mai mult la negativ si sa mai creasca prin a 12-a asa sa inceapa iar sa cante se observa vocea de pustan.

 

Versuri bune , n-am ce zice vorba lui antisocial a scris si a publicat ce a vrut.Sfatul meu este acelasi ca cel de mai sus : Cumparati un microfon mai bun , lucreaza mai mult in domeniu si lasati vocea sa se mai ingroase.

Are versuri bune , dar ca sa canti Hip-Hop iti trebuie voce dar prea putin , trebuie sa ai aceea suferinta in voce de care el duce lipsa , mai ales la versurile lui ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...