Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

quZt

Antonio Banderas joaca alaturi de sotia sa, Melanie Griffith intr-un film SF.

Recommended Posts

Actorul Antonio Banderas spune, intr-un interviu acordat ProTV Magazin, ca va juca alaturi se sotia sa, Melanie Griffith, intr-o noua pelicula, care se numeste "Autóma.ta".


 

Noul sau film, Automa.ta, este un SF spaniol,  plasat intr-un univers de viitor in care Banderas joaca rolul lui Jacq Vauca, un agent de asigurari pentru o companie de roboti si care dezvolta o noua forma de inteligenta artificiala. In timp ce lumea si oamenii asa cum ii stim noi dispar, Jacq asista la nasterea unei noi forme de inteligenta. Insa ceea ce va descoperi va avea un impact urias asupra omenirii. Banderas va fi si producator, iar bugetul alocat filmului este de 35 de milioane de dolari. Automa.ta va fi regizat de Gabe Ibanez dupa un scenariu scris de Javier Donate si Igor Legarreta. Filmarile ar urma sa inceapa la sfarsitul acestui an, in Tunisia si Egipt.



"Automa.ta este o co-productia in care voi juca alaturi de Melanie Griffith, care vorbeşte despre conceptul de individualitate si constiinta a robotilor intr-o lume post-apocaliptica." a spus Banderas.


Intrebat care este rolul sau preferat din toate cele pe care le-a interpretat pana in prezent, Antonio Banderas spune: "Oricare dintre cele sapte filme pe care le-am facut alaturi de Pedro Almodóvar sunt preferatele mele. Apoi, mai sunt cateva personaje pe care le-am interpretat si care, desi nu sunt la fel de profunde, mi-au adus simpatia multor fani, mai ales in randul copiilor. Mi-a placut Zorro, si Che din «Evita» pentru ca mi-a oferit ocazia de a canta si ador o comedie muzicala".


 

Actorul precizeaza ca are surprize pentru fani sai. "O sa il joc pe Picasso. Este foarte entuziasmant pentru mine, pentru ca s-a nascut la doar cateva strazi de locul in care am crescut in Malaga si a fost intotdeauna aceasta umbra care m-a urmarit toata viata, unul dintre idolii mei. O sa joc intr-un film care se numeste «33 de zile» si care reprezinta povestea celor 33 de zile in care a pictat Guernica in timpul Razboiului Civil din Spania . Avea relatii puternice cu cateva femei si, in acelasi timp, se confrunta cu o multime de probleme atat personale, cat si politice. Se va filma in Paris incepand cu luna ianuarie, cu un regizor spaniol absolut fabulos, pe numele sau Carlos Saura, alaturi de Vittorio Storaro care se va ocupa de imagine."


13012849-automata.jpg?height=800&width=5



El a adaugat ca varsta influenteaza foarte mult rolurile pe care le interpreteaza un actor. "Acum mi se propun mai mult roluri de tata. Am facut un film acum doi ani, «Black Gold», in care rolul fiicei mele era jucat de Freida Pinto. A fost devastant pentru mine ca m-au chemat pentru rolul de tata. Ma tot intrebam cum s-a intamplat asta. Am 52 de ani, asta s-a intamplat", spune Banderas.

 

Sursa: hmultiplex.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...