Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Sferturile Uefa Champions League

Recommended Posts

ucl1.jpg?height=157&width=620

 

Sferturile Uefa Champions League

Málaga CF vs Borussia Dortmund
Real Madrid vs Galatasaray
Paris Saint-Germain vs FC Barcelona
Bayern München vs Juventus

 

Partidele tur vor avea loc pe 2 si 3 aprilie iar returul pe 9 si 10 aprilie.

Tragerea la sorţi a fost efectuată de fostul internaţional englez Steve McManaman, fost jucător la Liverpool, Real Madrid şi Manchester City.

 

Sursa: www.prosport.ro + www.fotbal-flash.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate meciurile sunt de vazut , echipa extraordinare cu jucatorii fabulosii. Mai ales PSG - Barcelona. Real , cred ca va trece de Galata cu 4-2 la general.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Cel mai palpitant sfert al Uefa Champions League mi se pare acela dintre Bayern si Juventus. Sunt 2 echipe in plina ascensiune,care conduc amandoua campionatele din care fac parte.

Ma astept la un meci foarte palpitant,o aparare italiana a celor de la Juventus si niste contre devastatoare prin Marchisio,Matri . De cealalta parte,un total tavaluc a babarezilor la poarta lu Gigi Buffon.

 Un alt sfert de vazut mi se pare cel dintre Real si Galata . Turcii s-au intarit destul de mult prin transferuriile lui Drogba si Sneijder + sinucigasul Burak Yilmaz .

Celalalte 2 sferturi sunt dezechilibrate dupa parerea mea,avantaj avand Borussia si Barcelona .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bayer nu s-a bucurat ca a picat cu Juventus , eu cred ca in finala vor ajunge Borussia si Bayer !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultate

PSG 2-2 Barcelona

Bayern Munchen 2-0 Juventus

Malaga 0-0 Borussia Dortmund

Real Madrid 3-0 Galatasaray

 

Mi-as dori sa mearga mai departe PSG, Bayern, Real si Borusia. La final, castigatoarea sa fie Real Madrid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultate

PSG 2-2 Barcelona

Bayern Munchen 2-0 Juventus

Malaga 0-0 Borussia Dortmund

Real Madrid 3-0 Galatasaray

 

Mi-as dori sa mearga mai departe PSG, Bayern, Real si Borusia. La final, castigatoarea sa fie Real Madrid.

Ti-e frica de Barca :)) Hahaaaaa, fanu' lu Real :))

 

Anyway, eu zic ca vor trece Barca, Bayern, Real si Dortmund. Ar fi ideal sa avem niste semifinale gen Barca - Dortmund si Real - Bayern. Chiar am vedea niste meciuri extraordinare. Barca si Dortmund, doua echipe de posesie, cu niste jucatori foarte tehnici, iar Real si Bayern, cu niste jucatori de forta si de viteza. Bine, la Bayern e de fapt o imbinare intre un joc de posesie, cu jucatori tehnici, de forta si de viteza. Tocmai de aceea cred eu ca ei vor castiga UCL anul acesta. Mi se pare ca au echipa cea mai buna, cea mai "completa".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg mai departe Real Madrid, Borussia Dortmund, Bayern Munchen, Barcelona.

 

Cine credeti ca vot fi finalistele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de tragerea la sorti de Vineri , oricum frumos ar fi Bayern cu Barcelona si Real cu Dortmund adica sa nu joace echipa din germania cu echipa din germania si spania cu spania iar in finala sa joace Real Barca sau Real Bayern :-?? Oricum pacat de PSG care au munci la meciurile cu Barcelona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dortmund - Real Madrid

Barcelona - Bayern 

--------

Finala: Barcelona - Dortmund

Castigatoare: Barcelona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Real Madrid- Bayern

Barcelona- B.Dortmund

 

Daca o sa pice asa .. Real o intalneste a doua oara pe Bayern .. anu trecut a fost eliminata Realu

Sa speram ca si anu acesta nemtii  le vor arata celor de la Real cum e fotbalul

 

Finala: Barca-Bayern

Castigatoare: Tin cu amandoua ( Ce-a mai buna sa castige)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci momentan practic nicio surpriza. S-au calificat toate favoritele. O mica surpriza pentru mine a fost PSG-ul, care a facut un joc foarte bun pe Camp Nou. Chiar nu ma asteptam, bravo lor. Probabil daca isi vor pastra jucatorii si vor aduce cateva plombe mai ales prin aparare, la anul vor fi printre favoriti la castigarea trofeului. Aseara m-au impresionat 2 jucatori de la PSG, Veratti (cred ca asa se scrie) si Lucas Moura. La Barca s-a vazut clar cat de mult conteaza Messi. Chiar daca a intrat si mai mult s-a plimbat pe teren, s-a vazut la faza golului ca este un jucator genial, care da si un moral exceptional echipei.

 

In partea cealalta, ce mai e de zis... Bayern este o masina de fotbal. Eu sunt foarte curios de o chestie. Daca Bayern anul acesta castiga si Cupa Germania si Champions League si tinand cont ca deja Bundesliga au castigat-o, Guardiola daca mai vine, ce sa mai faca? Unde sa mai duca aceasta echipa? Singura varianta ar fi sa o faca sa joace si mai bine. O sa ii fie foarte greu lui Guardiola la Bayern oricum. E mai usor sa faci dintr-o echipa medie una mare, decat sa mentii o echipa mare, acolo sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda .. O calificare de " rahat " pentru Barcelona .. Sa fim seriosi , PSG a fost mai buna pe Camp Nou ..A jucat impecabil , mi-a placut foarte mult de Pastore si Lavezzi .. Pana la urma Barcelona a trecut de PSG , dar nu i-a batut .. Pacat.

 

 

E clar ca Real Madrid o sa castige .. Sa fim seriosi , Realul este peste Barcelona in momentul actual . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi la orele 13:00 - 14:00 sunt extragerile UEL SI UCL...

Eu zic asa : Borusia Dortmund - Real Madrid

Barcelona - Bayern

 

UEL : Chelsea - Fenerbahce

Benfica - Basel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi la orele 13:00 - 14:00 sunt extragerile UEL SI UCL...

Eu zic asa : Borusia Dortmund - Real Madrid

Barcelona - Bayern

 

UEL : Chelsea - Fenerbahce

Benfica - Basel

Logic ca asa va fi ( cel putin la UCL ) , Platini si echipa lui vor sa faca Real Madrid - Barcelona in finala.Insa nu stiu cat de mult o sa le iasa , deoarece atat Bayern cat si Borusia sunt echipa foarte apropiate ca valoare a grupului insa ca valoare inviduala cred ca echipele spaniole sunt nu cu mult dar mai bune.

 

In Europa League cred ca va fi o finala Chelsea - Benfica nu o vad in stare pe Fener sa o elimine pe Chelsea , iar la Benfica - Basel ( daca asa vor pica ) se pot intampla multe deoarece sunt echipe cu valori apropiate.Mai ales ca Basel a reusit sa o scoata pe Totteham din EL , iar asta zic eu ca este o performanta destul de mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...