Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BioH

Victorie dupa 12 ani: Petrolul 2-1 Dinamo! Danciulescu a jucat meciul cu numarul 500

Recommended Posts

VICTORIE dupa 12 ani: Petrolul 2-1 Dinamo! Danciulescu a jucat meciul cu numarul 500! GOL SENZATIONAL inscris de Sauvadet!

 

  PETROLUL: Bornescu - Alcenat, Geraldo, Yamissi, Guilherme - Marinescu, Hoban - Sauvadet, Renan, Marian Cristescu - Bokila

Rezerve: Povilas, Neag, Mojica, Mustivar, Grozav, Morar, Hamza

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, Griogore, Musat - Matei, C. Munteanu, Boubacar, Curtean - Danciulescu, Axente
Rezerve: Naumovski, Scutaru, Rotariu, Andrei Cristea, Stratila, Dandea, Filip

Cosmin Contra - antrenor Petrolul: "Nu sunt suparat pe Bornescu pentru gafa":
"In prima repriza am inceput bine jocul, am fost agresivi, dar dupa o greseala individuala ne-am rupt putin, cand au egalat ei. La pauza am incercat sa fim o echipa organizata. L-am inchis bine pe Munteanu, care da cursuvitate jocului, la fel si pe Danciulescu, care vine mereu din linia a doua. Nu sunt suparat pe Bornescu, se intampla si la case mai mari, e bine ca l-a ajutat echipa si greseala lui pare mica. Va fi greu sa prindem Europa in acest an."

Ionel Danciulescu: "Bine ca s-a terminat meciul, deja ma simteam penibil":
"Din pacate eram pe un drum bun, acum trebuie sa o luam de jos pentru ca se anunta partide grele. Ne-am dorit foarte mult sa castigam dar Petrolul au jucat bine, felicitari. Vreau sa multumesc oamenilor defotbal, din presa, colegi, adversari, celor care mi-au trimis ganduri frumoase, le multumesc tuturor. Am avut un meci special, deja ma simteam penibil ca de cateva zile numai despre asta se vorbea.Deocamdata cupele europene sunt foarte departe de noi, ne dorim sa ajungem acolo insa am pierdut astazi si nu ne gandim la Europa."

21-30-live-text-petrolul-dinamo-super-de

 

 

 

 

FINAL Petrolul se impune dupa un meci tactic foarte bun, Dinamo pare sa nu aiba forta necesara unui meci de 90 de minute la acelasi ritm.

Min 85: Dinamo nu are forta ofensiva necesara unui gol pe acest final de meci. Petrolul se apara bine, cu 10 oameni! Doar Bokila a ramas in fata!

Min 77: Rus are o patrundere buna pe dreapta insa este blocat in momentul centrarii.

Min 70: Meciul s-a domolit dupa golul Petrolului! Dinamo incearca sa urce in atac insa prahovenii reusesc sa recupereze mingea la 30 de metri de poarta!

Min 52: GOOOOOL Petrolul! Sauvadet inscrie cu un sut superb din marginea careului!!!

Min 49: Ploaie de role pe Ozn Arena, meciul este oprit pentru strangerea hartiei!

Min 46: A inceput a doua repriza

PAUZA

Min 41: Petrolul mai cere un penalty pe final de repriza insa decizia arbitruluipare a fi cea corecta!

Min 32: Luchin salveaza de doua ori Dinamo in doar 2 minute! Mai intai scoate cu capul sutul lui Cristescu, apoi il blocheaza excelent pe Marinescu.

Min 30: Renan scapa ep contraatac insa este faultat din spate de Boubacar. Acesta vede galben!

Min 25: Matei trage de la 30 de metri, sutul este deviat insa Bornescu retine cu siguranta.

Min 15: GOOOOOOOOL Dinamo! Bornescu degajeaza direct in Axente la o faza simpla si Dinamo egaleaza!

Min 12: Rus scoate o minge pe care scria GOL din 6 metri! Bokila este inca o data aproape de gol.

Min 9: GOOOOOOL Petrolul! Bokila transforma fara probleme!

Min 8: Bokila intra in careu si este facut sandwich de Rus si Luchin iar arbitrul da penalty!

Min 2: Gol inscris de Sauvadet insa asistentul ridica fanionul. La reluare se vede ca faza a fost la limita.

Min 1: A inceput meciul cu un moment special, in care LPF i-a acordat un trofeu lui Danciulescu, primul jucator din istoria Romaniei care a jucat 500 de meciuri in campionatul intern.

 

Imagini / Video coregrafie : 

563727-coregrafie.jpg

 

FC-Petrolul-Dinamo-coregrafie.jpg

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=aDiGUgRsC4o

 

Sursa : Sport.Ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ba sa ia bataie Dinamo , fix de la Petrolu, si dupa 12 ani :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum sa nu ia bataie ? Petrolu e echipa mare ;) 

Veti vedea va termina pe locul 3/4 Si luptam si la cupa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut meciul la TV .Atmosfera foarte frumoasa , Petrolul este o echipa care a facut achizitii bune chiar foarte bune , sunt mai mult ca sigur ca va juca in UEL si va face o figura frumoasa . Dupa cum s-a disputat meciul , Petrolul a domitat tot timpul , se observa scaderea lui Dinamo , nu mai joaca cum juca inainte. Tin sa precizez , Felicitarile mele pt Danciulescu , este o "Legenda a ligii 1", la mai multe meciuri .  :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danciulescu? Nici macar nu s-a vazut pe teren ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...