Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Nagato12345

Gane ştie cum poate învinge echipa lui Hizo: "Nu vom juca la egal!"

Recommended Posts

olah-vaslui.jpg?width=610

 

 

La 3 locuri şi 7 puncte sub linia care asigură menţinerea în Liga I, CS Turnu Severin mai poate spera într-o salvare miraculoasă de la retrogradare doar dacă învinge Vasluiul, în această seară. Pentru a nu-şi compromite definitiv şansele, antrenorul Jerry Gane ştie că elevii săi trebuie să intre în teren mult mai decişi decât au făcut-o etapa trecută, la Piatra Neamţ. „Avem iar un joc important. Întâlnim un adversar foarte bun al campionatului, care are alt obiectiv faţă de noi. Vaslui are jucători experimentaţi şi ne aşteaptă un meci dificil. Sper să facem un joc bun, să fim mult mai decişi şi mult mai pragmatici faţă de ultimul meci, să avem atitudinea din partida cu Mediaş şi, cu puţin noroc, să câştigăm. Avem mare nevoie de victorie, pentru a nu ne îndepărta de echipele cu care suntem în luptă pentru evitarea retrogradării.  Faptul că am pierdut la Ceahlăul ne-a îndepărtat şi mai mult de obiectiv, dar nu ne rămâne decât să luptăm şi să încercăm să micşorăm distanţa”, a spus Gane.
URMĂREŞTE AICI COMENTARIUL LIVE TEXT AL PARTIDEI 
 
Nu-şi simte postul în pericol
 
Învins pe terenul contracandidatelor „U” Cluj (0-1) şi Ceahlăul (0-1), antrenorul echipei severinene nu crede că va fi demis, dacă pierde şi acasă, cu Vaslui. „Nu pot să spun că-mi simt postul ameninţat. Conducerea e cea care poate care decide acest lucru, în orice moment, dar  trebuie să facem o analiză realistă. Situaţia a fost grea de la început, nu am creat-o eu într-o etapă sau două. Nu am luat echipa de pe locul 4 şi am dus-o la retrogradare. Severinul a fost pe acest loc tot turul. Ştiam foarte bine ce mă aşteaptă de la început. Sunt şapte puncte distanţă de zona salvării, aşa cum erau şi înaintea reluării campionatului. Dezamăgirea e că nu am luat puncte cu contracandidatele, dar au fost şi circumstanţe. La Universitatea Cluj am jucat în inferioritate numerică, la Ceahlăul am ratat un penalti. Din acest moment, pentru noi fiecare meci e decisiv. Nu voi pregăti partida cu Vaslui la egal, ci la victorie. Trebuie să fim foarte atenţi, din primul până în ultimul minut. Contractul meu cu Severinul e până în vară. Nu am discutat ce vom face din sezonul viitor”, a explicat Gane. Antrenorul echipei severinene nu va putea miza pe accidentaţii Dorel Stoica, Ovidiu Dănănae şi Alexandre Durimel.
 
Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mutat in Fotbalul romanesc, next warn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...