Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Rezultate tur Semifinalele Uefa Champions League

Recommended Posts

champions_league.png

 

23 April 2013

50037.png Bayern Munchen 4 - 0 50080.png Barcelona

 

24 April 2013

52758.pngDortmund 4 - 1 50051.pngReal Madrid


Sursa: www.UEFA.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram sigur ca Bayern se va distra cu Barcelona , cu siguranta ei vor castiga si aceasta competitie , nu le-au dat nici-o sanse celor de la Barcelona si ma astept ca in finala se vor intalni doua echipe din acelasi campionat adica Bayern Munchen - Borussia Dortmund . Sunt fan Real Madrid dar momentan cred ca Dortmund este peste ei , la fel si Bayern , oricum cei de la Bayern au facut in aceasta seara o demonstratie de fotbal extraordinar .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bayern in aceasta seara a dat dovada de o echipa cu un devotament uimitor . Au jucat pentru fiecare minge , a zdrobit-o pe Barcelona in juma.tatea proprie .  Avem deja o finalista , nu cred ca Barcelona e in stare sa mai revina de la 4-0 :)

Barcelona in momentul de fata , e o echipa moale , ei se bazeaza tot pe stilul lor de joc ( Tiki-Taka ) , dar ca sa marchezi trebuie sa ai si suturi nu numai pase. 

 

Eu unul pariez pe o finala Nemteasca. Sunt sigur ca si Dortmund va face o figura frumoasa in seara asta :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bayern in aceasta seara a dat dovada de o echipa cu un devotament uimitor . Au jucat pentru fiecare minge , a zdrobit-o pe Barcelona in juma.tatea proprie .  Avem deja o finalista , nu cred ca Barcelona e in stare sa mai revina de la 4-0 :)

Barcelona in momentul de fata , e o echipa moale , ei se bazeaza tot pe stilul lor de joc ( Tiki-Taka ) , dar ca sa marchezi trebuie sa ai si suturi nu numai pase. 

 

Eu unul pariez pe o finala Nemteasca. Sunt sigur ca si Dortmund va face o figura frumoasa in seara asta :).

Idem ultima fraza .

Fotbalul nemtesc e superb  , asta au demonstrat-o pana acum Bayern si Dortmund . Bayern s-a jucat cu Barca , urmeaza Dortmund de care sunt sigur ca va face un meci aproape la fel de frumos .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...