Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

EduardValentin

[Acceptat]Zombie Despawn [ Propunere ]

Recommended Posts

Salut ! Vreau sa va intreb daca ati putea ca atunci cand se sterg entitatile la fiecare 30 de minute sa faceti sa nu se stearga si zombii/creeperi/scheletii . Pentru a putea construii mob spawnere/grindere .

Am construit unul si nu merge cum trebuie pentru ca monstrii dispar dupa 30 de min. Ar fi super daca ati putea face ceva !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un grinder nu ar trebui sa fie afectat de stergere entitatilor. Mob-ul se spawneaza, tu esti jos, cade, iei itemele si XP-ul sau mob-ul se spawneaza, trece peste un pressure-pad, doua pistoane il omoara, tu iei XP si iteme. Cand se sterg entitatile, zombie dispare, si se spawneaza altul, cel mai probabil la un grinder, pierzi un zombie la fiecare 30 minute.

ย 

Daca ai putea sa imi explici ce fel de grinder ai facut, de iti este afectat de stergerea entitatilor.

ย 

ย 

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur ! Am facut modelul astaย ย 

ย 

Doar ca interiorul ( locul unde se spawneaza monstrii e diferit. Dar eu ma refer la faptul ca daca stau afk pentru a se spawna mai multi monstrii si a-i ucide pe toti dupa , se sterg toti dupa 30 de min .ย 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema e ca este o anumita limita a cate entitati pot fi pe un chunk. Parca in total este setat la 110, adica daca ai 100 gaini, doar 10 monstri o sa ai, dar trebuie sa ti cont ca un chunk este de sus pana jos, cine stie cati mobs mai sunt si in pamant.

ย 

Tot ce pot face, este sa fac in asa fel incat mobs sa fie stersi mai rar, gen la 30 minute, nu cum sunt acum la 15. Va rog sa imi spuneti daca asta va ajuta cu ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intels . Si am observat eu ca se sterg mai rar acum. Este super , chiar daca pierd niste iteme am mai mult timp sa le iau si merge mai bine mob grinderul . Mersi mult !

ย 

~ Keep up the good job ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...