Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Steaua are mai mulți fani decât Dinamo, Rapid, CFR Cluj și Petrolul la un loc!

Recommended Posts

imD6FmU.jpg

 

Gruparea roș-albastră a câștigat titlul 24, după o pauză de șapte ani, dar bucuria acestui campionat a fost serios estompată de deciziile din “Cazul Valiza“.

 

Cei de la Steaua așteaptă cu mari emoții răspunsul de la UEFA, în funcție de care vor vedea ce strategie vor adopta pentru viitor.

 

În tot acest tablou sumbru, al scandalurilor care au cuprins clubul din Ghencea din toate părțile, există și o parte, extrem de importantă, care poate fi esențială în viitorul apropiat al echipei.

 

Un sondaj de opinie, intitulat “Adevărul despre România“, realizat de Inscop Research, a reliefat faptul că Steaua este echipa cu cei mai mulți suporteri din România.

Astfel, 51,8% dintre microbiștii din România simpatizează cu actuala campioană a României, în timp ce rivala de-o viață, Dinamo, este susținută doar de 8,8% dintre iubitorii de fotbal. Podiumul este completat de Rapid (5,6%).

Și CFR Cluj apare în acest top, pe locul patru, cu 5%, în timp ce cu Petrolul ține aproape cu 4,5%. Surprinde absența din top a susținătorilor Universității Craiova, una dintre cele mai îndrăgite echipe din istoria fotbalului românesc. Cel mai probabil, au fost luate în considerare doar echipele care au activat în sezonul trecut în primul eșalon fotbalistic

 

Sursa : digisport.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

CfaveTt.jpg

SEDdAju.jpg

 

Stiti si continuarea?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce se oftica Rakku :)) Hai ca-ti raspund eu la "mirifica" intrebare. Steaua este echipa cu cele mai multe campionate, cele mai multe cupe, echipa care n-a retrogradat niciodata alaturi de Dinamo si cea care la anul o sa joace in Liga 1, spre deosebire de altii...

 

@Eu auzisem ca 60% din privitorii de fotbal din Romania sunt stelisti. Oricum, ma asteptam sa aiba asa multi suporteri si sa fie o asa mare diferenta, tinand cont mai ales de ultimele performante europene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...bravo lor...normal ca toata lumea tine cu Steaua cand echipa merge.

Daca 51% din Romania tine cu Steaua, de ce nu fac O DATA la un meci asa ceva ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarul este ca Steaua are cei mai multi fani, cert... intreaba o vaduva si o sa iti raspunda ca tine cu Steaua ca sotul, Dumnezeu sa-l ierte, a tinut cu Steaua. Sau intreaba un boschetar si o sa zica ca tine cu Steaua ca a primit de la patronul buticului de la colt niste haine, printre care si un tricou cu Steaua. Poti intreba un necunoscator, care desi nu se uita la fotbal, nu mai zici de mers pe stadion, daca il intrebi de 2-3 ori cu cine tine o sa cedeze si zice ca putin asa cu Steaua... ca e campioana Europei si apara Duckadam. E si normal, Steaua e cea mai mediatizata echipa, dar pe merit pentru ca are perfomante, ca sunt pe teren sau in culise ramane la aprecierea fiecaruia. Sunt stupefiat de ce s-a intamplat cu Viitorul, dar nu-i bai, da "regele" sezonul viitor 6 puncte inapoi ;)

Legat de sondaj... unde a fost facut? In ghetou? Cum poti sa afirmi ca CFR Cluj are mai multi suporteri decat Petrolul? Balivern... Nici nu-ti trebuie sondaj sa-ti dai seama ca Petrolul e peste CFR la capitolul asta, nici nu trebuie sa dai exemplu finala cupei... in Cluj exista o singura echipa a suporterilor, si anume Universitatea Cluj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ju######te de Romanie tine cu Steaua, cu Rapid doar 5,6 %..  Rapid are o galerie... Steaua nu. :)

 

 


Da...bravo lor...normal ca toata lumea tine cu Steaua cand echipa merge.

Daca 51% din Romania tine cu Steaua, de ce nu fac O DATA la un meci asa ceva ? 

 
Respect pentru fratii de la Poli Timisoara.
 
Poli si Rapid se iubesc la infinit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarul este ca Steaua are cei mai multi fani, cert... intreaba o vaduva si o sa iti raspunda ca tine cu Steaua ca sotul, Dumnezeu sa-l ierte, a tinut cu Steaua. Sau intreaba un boschetar si o sa zica ca tine cu Steaua ca a primit de la patronul buticului de la colt niste haine, printre care si un tricou cu Steaua. Poti intreba un necunoscator, care desi nu se uita la fotbal, nu mai zici de mers pe stadion, daca il intrebi de 2-3 ori cu cine tine o sa cedeze si zice ca putin asa cu Steaua... ca e campioana Europei si apara Duckadam. E si normal, Steaua e cea mai mediatizata echipa, dar pe merit pentru ca are perfomante, ca sunt pe teren sau in culise ramane la aprecierea fiecaruia. Sunt stupefiat de ce s-a intamplat cu Viitorul, dar nu-i bai, da "regele" sezonul viitor 6 puncte inapoi ;)

Legat de sondaj... unde a fost facut? In ghetou? Cum poti sa afirmi ca CFR Cluj are mai multi suporteri decat Petrolul? Balivern... Nici nu-ti trebuie sondaj sa-ti dai seama ca Petrolul e peste CFR la capitolul asta, nici nu trebuie sa dai exemplu finala cupei... in Cluj exista o singura echipa a suporterilor, si anume Universitatea Cluj.

Hai sa nu vorbim de boschetari ca stim cu totii cati tin cu Rapid. Boschetari si tigani sunt peste tot. Steaua are cei mai multi suporteri si e si logic sa fie asa, pentru ca a facut tot timpul performante. De ce crezi ca sunt mediatizati? Pai eu spre exemplu cand se vorbeste de Rapid, chestii banale, schimbam postul. La fel ar fi facut si cei care nu tin cu Steaua. Atata timp cat Steaua VINDE si vinde pentru ca are cei mai multi suporteri, e normal sa fie cea mai mediatizata.

 

Sincer sa-ti spun si eu am avut aceeasi reactie cand am vazut ca CFR are mai multi fani ca Petrolul. Dar gandindu-ma mai bine, sa stii ca eu cred ca au dreptate. Sa-ti spun si de ce. CFR are destui fani prin tara, tocmai pentru ultimele performante si are foarte multi suporteri in judetul Cluj. Atentie, am zis in judetul Cluj, nu in oras. Petrolul este relativ o echipa noua, pentru ca in ultima perioada a stat prin esaloanele inferioare. Oricum, sunt sigur ca daca vor continua asa, in maxim un an sau doi, Petrolul va avea mult mai multi fani decat CFR. Chiar mie recunosc ca-mi place acest club, in principal datorita suporterilor, dar si datorita jocului echipei.

 

 

Da...bravo lor...normal ca toata lumea tine cu Steaua cand echipa merge.

Daca 51% din Romania tine cu Steaua, de ce nu fac O DATA la un meci asa ceva ?

Steaua a facut asta: http://media.realitatea.ro/multimedia/image/201305/w728/573293_cpr2309_78309000.jpg

Ti se pare asa mare chestie ca au facut coregrafie 2000 de insi. Super, ce pot sa zic. Dar cand fac 50.000 o coregrafie, ce mai ai de zis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a facut asta: http://media.realitatea.ro/multimedia/image/201305/w728/573293_cpr2309_78309000.jpg

Ti se pare asa mare chestie ca au facut coregrafie 2000 de insi. Super, ce pot sa zic. Dar cand fac 50.000 o coregrafie, ce mai ai de zis?

 

 Nu cred ca ma intelegi, dar tu in poza aia vrei sa zici ca 50.000 de suporteri au facut aia :| ? Blaain. Dar sa zicem, bravo lor, da NICIODATA nu o sa faca ce au facut galeriile Petrolului, U Cluj, Rapid si Poli Timisoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ? merge o galerie de 100 de oameni pe stadion si urla ?

 

 Steaua a umplut sezonu asta arena nationala de nenumarate ori cu cate 40-50 de mii de suporterii,acolo se vede diferenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nu cred ca ma intelegi, dar tu in poza aia vrei sa zici ca 50.000 de suporteri au facut aia :| ? Blaain. Dar sa zicem, bravo lor, da NICIODATA nu o sa faca ce au facut galeriile Petrolului, U Cluj, Rapid si Poli Timisoara.

Pai si tu vrei sa zici ca ce au facut cei de la Timisoara sau de unde vrei tu a fost organizat de 2-3 mii de oameni?

 

Cei de la Steaua nu pot aprinde 2 fumigene si 3 lanterne ca se intampla asa:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...