Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

quinT

Adio, Rednic! Umilinţa de la Vaslui i-a fost fatală antrenorului. Cine îi ia locul la CFR Cluj

Recommended Posts

Adio, Rednic! Umilinţa de la Vaslui i-a fost fatală antrenorului. Cine îi ia locul la CFR Cluj

 

 

rednic.jpg?width=815

 

Egal la Botoşani, remiză acasă cu Timişoara şi înfrângere umilitoare la Vaslui. CFR este departe de pretendenta la titlu, aşa cum se anunţa înaintea startului sezonului. Ardelenii nu au putut face nimic în faţa unui Vaslui rămas fără antrenor, după plecarea lui Ilie Stan. Mircea Rednic a stat în tribune, la ultimul său meci pentru clujeni.

 

Conform surselor ProSport, meciul de la Vaslui a fost ultimul pentru Mircea Rednic. Marţi, acesta va avea o şedinţă cu Paszkany şi Mureşan şi cel mai probabil va fi demis după cea mai slabă repriză din istoria CFR-ului.

Înlocuitorul lui Rednic va fi Eugen Trică, cel care a renunţat la aventura la arabi şi va reveni în Liga 1. În primul mandat la Cluj, Trică s-a impus în vestiar, unde a fost acceptat de Cadu şi compania.

 

 

 

 

Sursa: ProSport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

E adevarat ca n-au avut un start deloc bun cei de la CFR, dar nu cred ca e Rednic de vina, mi se pare un antrenor bun :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stirea asta e o porcarie a celor de la ProSport, aseara la DigiSport a intervenit prin telefon patronu' celor de la CFR si a spus ca nu se gandeste la demitere. Doreste continuitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stirea asta e o porcarie a celor de la ProSport, aseara la DigiSport a intervenit prin telefon patronu' celor de la CFR si a spus ca nu se gandeste la demitere. Doreste continuitate.

Ai mare dreptate,si eu m-am uitat la intreviul lui Paszkany si a spus ca nu o sa schimbe antrenorul,daca va fii nevoie o sa-l tina un an,doi pana face echipa si dupa tot o sa i-a campionatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redinc va ramane in continuare antrenorul CFR-ului chiar daca echipa abia se misca.

Eu sunt de parere ca jucatorii sunt de vina dar si multiplele achizitii facute in precedenta campaine...probabil prin retur se va vedea cu adevarat ce poate CFR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stirea asta e o porcarie a celor de la ProSport, aseara la DigiSport a intervenit prin telefon patronu' celor de la CFR si a spus ca nu se gandeste la demitere. Doreste continuitate.

=)) De cate ori n-a zis Paszkany ca nu demite antrenorul si peste cateva ore era "pa"... Crede-ma am urmarit. Cu majoritatea face asa :)) De obicei cand zice "nu-l demitem" sa stii ca urmeaza sa fie demis :))

 

Pacat pentru Rednic totusi. Sa te demita dupa 3 meciuri decat, e cam aiurea. Dar ce-i drept echipa e pilaf. Din 2 meciuri cu 2 nou-promovate si o echipa aflata in colaps sa nu scoti decat 2 puncte... Prea putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...