Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

FC Botoșani "amenință" Steaua. Patronul își caută costum pentru UCL

Recommended Posts

Wo6Mn5s.jpg

FC Botoșani are un debut excelent de campionat, în șase etape nou-promovata bifând patru victorii și două rezultate de egalitate.

 

Ultima surpriză produsă de moldoveni a fost victoria de pe teren propriu cu FC Vaslui, scor 1-0 (VIDEO AICI). Lider în Liga I, patronul Botoșaniului, Valeriu Iftime, se gândește deja la un sezon remarcabil pentru echipa sa.

 

În următorul meci de pe teren propriu, FC Botoșani are un meci infernal în fața Stelei, iar Iftime promite să facă un adevărat spectacol, în cazul unei victorii.

 

"Este momentul echipei FC Botoşani în liga I. Suntem pe locul I. Nesperat. Acum şase săptămâni nimeni nu credea că putem fi aici. Am o altă problemă ... ce costum îmi iau pentru Champions League! Eu nu pot să stau cum stau cei din Spania, unul lângă altul şi să nu clipesc. Eu iau prietenul cu tot cu masă, cu pahare, îl pup.

 

Când am dat gol, am luat haina unuia şi am aruncat-o la 50 de metri. Dacă batem pe Steaua, nici Spielberg nu poate să explice ce voi face eu", a afirmat Iftime la finalul victoriei cu FC Vaslui, conform site-ului oficial al Botoșaniului.

 

Sursa  : digisport.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma face sa rad acesta stire :)))   , sincer o sa vedeti ca Botosani o sa cada pe ocul 4/5/6 in cateva etape  .  Au avut noroc , au avut meciuri usoare , sa spun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astia-s botosanenii, buni la fotbal.Sunt mandru ca sunt din Botosani :)).Abia astept meciul FC Botosani - Steaua Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma face sa rad acesta stire 21.gif)   , sincer o sa vedeti ca Botosani o sa cada pe ocul 4/5/6 in cateva etape  .  Au avut noroc , au avut meciuri usoare , sa spun .

 

 

Dar totusi, nu noi ne-am luat-o cu 5 - 1 su de la orice alta echipa de la Swansea 2.gif si cred ca ce spui tu acolo sunt numai prostii, deocamdata noi suntem cap de serie si cam atat.Si este un bun inceput pentru echipa nou promovata, chiar foarte bune as putea spune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar totusi, nu noi ne-am luat-o cu 5 - 1 su de la orice alta echipa de la Swansea 2.gif si cred ca ce spui tu acolo sunt numai prostii, deocamdata noi suntem cap de serie si cam atat.Si este un bun inceput pentru echipa nou promovata, chiar foarte bune as putea spune.

 

Scuze botoseanule daca te'am suparat :)) e bine pentru o echipa nou promovata , nu am zis nimic asta , dar nu o sa stea deasupra o sa vezi deoarece nu are jucatorii precum altii de la petrolul steaua astra  care sunt echipe tari , care se bat la titlu.   Daca noi am luat'o cu 5-1 de la o echipa de 120 mils buget  , si cu transferurri de 20+ mils , voi , cu cat luati de la ei ? 10-0 nu ?  Super'golul  lui Grozav, cu o asemenea echipa , a pictat fata romaniei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze botoseanule daca te'am suparat 21.gif e bine pentru o echipa nou promovata , nu am zis nimic asta , dar nu o sa stea deasupra o sa vezi deoarece nu are jucatorii precum altii de la petrolul steaua astra  care sunt echipe tari , care se bat la titlu.   Daca noi am luat'o cu 5-1 de la o echipa de 120 mils buget  , si cu transferurri de 20+ mils , voi , cu cat luati de la ei ? 10-0 nu ?  Super'golul  lui Grozav, cu o asemenea echipa , a pictat fata romaniei .

Faci misto de mine ma ? Chelsea este peste Swensea de 100x si vorbesti ca noi ne luam 10-0 ? Noi care am fost la 25 de minute de calificare impotriva lor ? Si de super golurile lui Chiriches ce sa mai zic ? Daca petarda aia de Grozav marcheaza si el odata un gol din foarfeca a pictat fata romaniei ? Cu ce ma rog a picatato ? Incep sa cred ca aia care te injura si nu te suporta au dreptate , esti fan Petrolul ok , respect fanii ei insa unii sunteti prea penali si ganditi ca anumiti dimavosti care injura Steaua si la meciurile europene.

 

Cat despre Botosani .. are echipa destul de buna pentru acest inceput de campionat insa n-a avut chiar meciuri asa tari , sa vedem ce o sa faca cu Steaua , Petrolul si Astra si dupa mai discutam.Cred totusi ca prea mult optimism strica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Cred ca glumesti admice , atunci chealsea e clar c au prins un meci prost , compara tu chelstea cu steaua ? =))))) Si cum au jucat cei de la Swanse nu cred ca scapau steaua fara 4/5,  Deoarece petrolul are apararea mai buna ca steaua si benzile . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Cred ca glumesti admice , atunci chealsea e clar c au prins un meci prost , compara tu chelstea cu steaua ? 24.gif))) Si cum au jucat cei de la Swanse nu cred ca scapau steaua fara 4/5,  Deoarece petrolul are apararea mai buna ca steaua si benzile . 

Sincer ... da-ti 2 palme si trezestete la realitate , daca la Bucuresti au prins un meci prost atunci de ce la Londra nu au putut face mai nimic pana la pauza ? Iti zic eu de ce , pentru ca Steaua are valoare fata de echipa ta de petarde in fatza cu Grozav , singurul jucator cu adevarat bun de la voi este Boudjema in rest plin de petarde si de rezerve de la Steaua si alte echipe , aveti noroc cu Contra care va duce in europa si ca are ambitie ca altfel acum iar va luptati la retrogadare.

 

Ce benzi are ma Petrolul ? Boudjema care e in forma si panarama aia de Grozav ? Pai noi avem un Popa care daca prinde un meci bun iti face joc de glezne cu apararea ta , avem un Tanase care ii da 10 clase lui panarama aia de Grozav.

 

SI ce aparare are Steaua si ce aparare are Petrolul ? Faci misto de mine ? Noi avem un Latovlevici care cand prinde meciuri mai proaste se vede in rest voi il aveti pe Achim care era rezerva la U Cluj acum 2 ani , aveti 1 negrotoi care nu stiu nici cum se cheama in centrul apararii , in schimb noi il avem pe SZUKALA care face diferenta la centrari , acolo unde voi ati dat-o grav in bara.

 

Sa iti zic ceva , voi aveti 3 jucatori buni , aceeia fiind  : Alsenat , Geraldo si Boudjemaa in rest echipa de rezerve ( Texeirea e prea gras ) , asa ca ciocul mic si joc de glezne cand o sa compari tu un Torres cu un Michu pff .... Torres care a marcat atatea goluri in PL si care a castigat si EL si CL , dar ma rog cand esti idiot nu trebuie sa si arati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Botosaniul este o echipa cu potential , pana acuma sa vazut ca baietii isi doresc sa ramana in Liga 1 ( pana acuma au aavut doar meciuri usoare)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer ... da-ti 2 palme si trezestete la realitate , daca la Bucuresti au prins un meci prost atunci de ce la Londra nu au putut face mai nimic pana la pauza ? Iti zic eu de ce , pentru ca Steaua are valoare fata de echipa ta de petarde in fatza cu Grozav , singurul jucator cu adevarat bun de la voi este Boudjema in rest plin de petarde si de rezerve de la Steaua si alte echipe , aveti noroc cu Contra care va duce in europa si ca are ambitie ca altfel acum iar va luptati la retrogadare.

 

Ce benzi are ma Petrolul ? Boudjema care e in forma si panarama aia de Grozav ? Pai noi avem un Popa care daca prinde un meci bun iti face joc de glezne cu apararea ta , avem un Tanase care ii da 10 clase lui panarama aia de Grozav.

 

SI ce aparare are Steaua si ce aparare are Petrolul ? Faci misto de mine ? Noi avem un Latovlevici care cand prinde meciuri mai proaste se vede in rest voi il aveti pe Achim care era rezerva la U Cluj acum 2 ani , aveti 1 negrotoi care nu stiu nici cum se cheama in centrul apararii , in schimb noi il avem pe SZUKALA care face diferenta la centrari , acolo unde voi ati dat-o grav in bara.

 

Sa iti zic ceva , voi aveti 3 jucatori buni , aceeia fiind  : Alsenat , Geraldo si Boudjemaa in rest echipa de rezerve ( Texeirea e prea gras ) , asa ca ciocul mic si joc de glezne cand o sa compari tu un Torres cu un Michu pff .... Torres care a marcat atatea goluri in PL si care a castigat si EL si CL , dar ma rog cand esti idiot nu trebuie sa si arati.

Tu cred ca ai vazut un meci al petrolului acum 1 an , si comentezi acum ? Cica Nu avem benzi , avem Grozav , daca prinde un meci bun , se pisa pe oferta stelei ma , il tot criticati toti cand are si el o zi proasta , avem Boudjema care rupe toata steaua voastra , pe fund avem Geraldo , nu cred ca e fundas central mai bun ca el in liga 1 , Alcenat care nu trece nimic de el pe drapta . Nu stiu de ce zici tu de "negroteiu" ala , care se numeste  Yamisi , care el nu a mai jucat de cand a inceput sezonul 2013-2014 , in locul lui il avem pe Benga , un jucator bun , a facut un meci extraordinar cu astra .

In schimb , voi ce aveti ma , pe tanase , sincer el la fiecare meci mereu dispare complet de pe teren , aveti pe Piovacari , ala e jucator =]] ? Ala e dansator mai mult .  Pe Latoblevici il numesti tu jucator , fundas ? Ala mananca toate meciurile , din cauza lui luati toate golurile si de pe partea lui pleac toate fazele . Cristea ala e jucator ? Ati cules numai rebuturi , Petrolul l'a dat afara de 2 ori si se milogea de Capra sa il primeasca , fiti seriosi .

Cel mai bun jucator de la voi este Filip , urmat de Szukala , Bourceanu  si cam atat . Restu sunt "artifici" atunci.

 

Botosaniul este o echipa cu potential , pana acuma sa vazut ca baietii isi doresc sa ramana in Liga 1 ( pana acuma au aavut doar meciuri usoare)

Exact asta am zis si eu , echipele care se bat la titlu sunt petrolul poli astra si steaua(dar la sfarsit sigur va pica)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...