Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

AdriaN

Radut vrea sa se impuna in prima echipa a Stelei!

Recommended Posts

ilf8tl.jpg

 

Mihai Radut a facut cel mai bun meci de la venirea la Steaua in Cupa Romaniei contra celor de la Avantul Barsana. Mijlocasul de 24 de ani a reusit o dubla in minutele 19 si 70 si a fost protagonistul principalelor actiuni ale Stelei

"Ma bucur ca am reusit sa castigam. Ma bucur ca am inscris si speram sa ajungem cat mai sus. Steaua are un lot valoros si toti baietii au valoare sa joace. Le multumim adversarilor pentru cadouri si pentru acest meci"a spus Radut la finalul meciului.

Mihai Radut spera sa joace si in urmatorul meci de campionat contra celor de la ACS Poli Timisoara, mai ales ca urmeaza apoi meciul cu Chelsea din Liga Campionilor unde nu va putea evolua, Radut nefiind inclus pe lista UEFA.

 

Sursa:www.sport.ro 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radut a demonstrat aseara ca este un jucator bun pentru Steaua. Chiar daca a intalnit o echipa modesta, Steaua trebuia, si a reusit sa castige. Pe langa Costea, Radut e cu 10 clase peste el. E adevarat ca nu au acelasi profil, dar sa ratezi cum a ratat Costea in acel meci, din postura de atacant... . Kapetanos a avut o repriza si a dat doua goluri, e atacant adevarat.

 

Radut are tehnica, are suturi bune, dar sunt prea multi jucatori de calitate la Steaua, si Reghe are de unde alege. Poate incet incet va reusi sa se impuna si sa fie titular in echipa de baza a Stelei, chiar daca nu stiu pe cine ar putea inlocui in actuala formula.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...