Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KeLLy

Imagini şocante! Accidentare groaznică în Botoşani - Gaz Metan » UPDATE Verdictul medicilor în cazul lui Dan Roman

Recommended Posts

Imagini şocante! Accidentare groaznică în Botoşani - Gaz Metan » UPDATE Verdictul medicilor în cazul lui Dan Roman

 

 

00hw.jpg

 

 

Dan Roman a suferit o accidentare groaznică în meciul Botoşani - Gaz Metan.

În minutul 39, aflat într-o acţiune, atacantul a fost atacat de Ciprian Dinu, fundaşul gazdelor. Ca urmare a intervenţiei fundaşului, Roman a suferit o accidentare groaznică. Imaginile sugerează o dublă fractură de tibie şi peroneu. Dinu a primit iniţial doar galben, dar arbitrul a revenit imediat şi i-a acordat cartonaş roşu.

 

 

lnjc.jpg

 

 

 

Sursa : gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si arbitrul ia dat doar galben...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu faza x_X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si arbitrul ia dat doar galben...

 

 

Dinu a primit iniţial doar galben, dar arbitrul a revenit imediat şi i-a acordat cartonaş roşu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva de genul a patit si fratimio vara asta, tot la fotbal. Numai ca la fratimio a fost mult mai bine ca nu era fractura deschisa si nu avea ligamentele franjuri. Ale baiatului astuia, sunt praf. Cel putin asa cred. Chiar imi pare rau pentru el, daca o sa mai joace fotbal, n-o sa o faca la un nivel prea inalt. O sa-i trebuiasca minim 7-8 luni ca sa revina pe teren. Si tinand cont si de varsta lui...

 

In fine, eu ii doresc din toata inima insanatosire grabnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva de genul a patit si fratimio vara asta, tot la fotbal. Numai ca la fratimio a fost mult mai bine ca nu era fractura deschisa si nu avea ligamentele franjuri. Ale baiatului astuia, sunt praf. Cel putin asa cred. Chiar imi pare rau pentru el, daca o sa mai joace fotbal, n-o sa o faca la un nivel prea inalt. O sa-i trebuiasca minim 7-8 luni ca sa revina pe teren. Si tinand cont si de varsta lui...

 

In fine, eu ii doresc din toata inima insanatosire grabnica.

 

A fost o intrare urata, se vede ca e fractura deschisa, pur si simplu ii cazuse laba piciorului. Nu cred ca o sa mai revina pe teren, parerea mea ca l-a schilodit pe viata, o sa mearga sau eu stiu ce, dar ii va fi foarte greu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva de genul a patit si fratimio vara asta, tot la fotbal. Numai ca la fratimio a fost mult mai bine ca nu era fractura deschisa si nu avea ligamentele franjuri. Ale baiatului astuia, sunt praf. Cel putin asa cred. Chiar imi pare rau pentru el, daca o sa mai joace fotbal, n-o sa o faca la un nivel prea inalt. O sa-i trebuiasca minim 7-8 luni ca sa revina pe teren. Si tinand cont si de varsta lui...

 

In fine, eu ii doresc din toata inima insanatosire grabnica.

Si eu ceva de genu...dar am avut ligementele intinse si entorsa grava..Entorsa fiind grava deoarece ... tot la fotbal :) am şutat si unu a pus contra cu talpa..fix la rotula si mi s-a mutat in spatele genunchiului... Operatie si ... 10 luni fara fotbal :) Mai sunt 2 luni sa ma apuc din nou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh cate si mai cate nu se intampla in sport asta este multa sanatate ii doresc si pacat ca sarbatorile lui nu sunt asa fericite. Dumnezeu sa fie cu el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sa nu uitam de acest caracter infect care spre deosebire de fundasul lui Botosani el a dat cu intentia de a-i rupe piciorul lui Ardeleanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...