Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua l-a cumpărat pe Târnovan de la Viitorul

Recommended Posts

sport-tarnovan-1ALE1924_f378ae33b9.jpg

 

Steaua își dorește o mai mare concurență în atac, roș-albaștrii pregătindu-se de un retur foarte greu, în care se va lupta pentru titlu cu Astra și Petrolul.

Omul care a impresionat în UEFA Youth League, Alexandru Târnovan, a fost împrumutat la Steaua, însă echipa din Ghencea a decis acum să-l cumpere definitiv de la Viitorul lui Gică Hagi.

 

Laurențiu Reghecampf s-a convins de calitățile jucătorului în vârstă de 18 ani după evoluția cu Oțelul, din Cupa României, când Târnovan a punctat o dată, într-un meci câștigat de Steaua cu scorul de 2-0.

 

Antrenorul Stelei va plăti 300.000 de euro pentru Târnovan, care ar fi semnat, deja, pe cinci ani cu Steaua. Viitorul s-a ales din această afacere cu un procent de 20%, la un viitor transfer.

 

Transferul Stelei ar putea să nu fie văzut cu ochi buni de suporterii campioanei României, din moment ce Târnovan a recunoscut că a fost fanul lui Dinamo.

 

Sursa: digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slab transfer...oricum Petrolul castiga campionatul anu asta.Cu petrolul tinem noi cu steluta la gunoi!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taci ma cu steaua la gunoi ca Petrolu n-a fost in stare sa dea 1 gol impotriva stelei in super-cupa deci stfu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taci ma cu steaua la gunoi ca Petrolu n-a fost in stare sa dea 1 gol impotriva stelei in super-cupa deci stfu .

Nu io fi dat gol Stelei dar .. I-a cam calarit Petrolul pe Steaua .. (strict parerea mea) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere ca Alexandru Tarnovan are o cota de 100,000 de euro nu mi se pare o investitie foarte buna..probabil ca suma de 300,000 vine din cauza ca jucatorul este tanar si are potential.

Un transfer slabut dupa parerea mea..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...