Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

"Bad boy" se întoarce în Italia! Osvaldo face vizita medicală cu Juventus

Recommended Posts

dduPYWN.jpg

După aventuri pe la Lecce, Atalanta, Bologna, Fiorentina și AS Roma, Osvaldo (28 de ani) este la un pas de o revenire în fotbalul italian. 

 

Fotbalistul născut la Buenos Aires a fost suspendat la începutul anului pentru trei meciuri în Premier League și amendat cu suma de 40 000 de lire sterline (DETALII AICI). El nu s-a acomodat laSouthampton, echipă pentru care joacă vară, după plecarea de la formația capitolină.

 

Din cauza caracterului său dificil, atacantul italian naturalizat a schimbat deja 8 echipe în carieră. 

Cu toate acestea, calitățile sale din fața porții l-au convins peAntonio Conte, care este dispus să îi acorde o șansă vârfului care a înscris 16 goluri în sezonul precedent din Serie A. 

 

Osvaldo a ajuns vineri dimineață la Torino, iar la prânz este programată vizita medicală. În cazul în care nu va apărea niciun impediment, transferul se va realiza în următorii termeni: jucătorul va renunța la o importantă sumă de bani din salariu (acum câștigă 3,5 milioane de euro pe an, iar în cele 6 luni petrecute la Juventus va încasa 1,1), iar Juventus îl va împrumuta până la finalul sezonului, cu opțiune de cumpărare, pentru suma totală de 18 milioane de euro. 

 

În peste un deceniu de carieră, atacantul de 28 de ani nu a cucerit niciun trofeu. Cel mai aproape a fost în vara anului trecut, atunci când a disputat finala Cupei Italiei, pierdută de AS Roma în fața rivalei locale Lazio. 

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol frate, Conte asta e dilau. N-are destui atacanti? Tevez, Llorente, Giovinco, Quagliarella, Vucinic. Mai ia al 6-lea atacant? E bolnav omu am impresia pe atacanti :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol frate, Conte asta e dilau. N-are destui atacanti? Tevez, Llorente, Giovinco, Quagliarella, Vucinic. Mai ia al 6-lea atacant? E bolnav omu am impresia pe atacanti :))

pai campionatu il are aproape asigurat. Quagliarella,  Vucinic si Giovinco sunt iesiti din forma , si in continuare sunt  pe 3 fronturi (europa league, campionat , cupa) unde cred ca e favorita si trebuie sa-si respecte statutul. Poate au nevoie de un suflu nou in vestiar , mai multa competitie pentru post, are el o strategie nu cred ca-l ia doar de dragu de a-l avea :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

De Vucinic se incearca a se scapa cat mai repede , inca mai sunt discutii despre schimbul cu Guarin de la Inter , ala chiar ca era transfer bomba pentru Juve , dar se pare ca cel putin in iarna asta sigur nu se mai face , Giovinco tot asa , foarte slabut sezonul asta , se incearca sa se scape de el , la fel si de Quaqliarella , care e singurul dintre rezerve care misca ceva cand intra , avand in vedere ca vor Europa League , e clar ca aveau nevoie de cineva nou , oricum cheltuie putin pe el pentru aceste 6 luni , asa macar are un atacant bunicel de rezerva , sigur in vara vor aduce pe cineva de 10 ori mai bun ca Osvaldo , dar acum sunt sigur ca l-au adus ca are valoare de Europa League.

 

Cel mai probabil din retur , competitie pentru Llorente si Tevez vor fi doar Quaqliarella si Osvaldo , cert e ca aveau nevoie clara de un mijloc , nu neaparat atacant , dar sa vedem ce o sa se intample pana la finalul sezonului.

 

P.S.: Din cupa deja sunt out , au pierdut cu Roma saptamana trecuta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai campionatu il are aproape asigurat. Quagliarella,  Vucinic si Giovinco sunt iesiti din forma , si in continuare sunt  pe 3 fronturi (europa league, campionat , cupa) unde cred ca e favorita si trebuie sa-si respecte statutul. Poate au nevoie de un suflu nou in vestiar , mai multa competitie pentru post, are el o strategie nu cred ca-l ia doar de dragu de a-l avea :)))

 

Usor cu campionatu tau asigurat. Ca Roma e la 6 puncte in spatele ei, oricand se poate intoarce rezultatul. E vorba de 2 meciuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usor cu campionatu tau asigurat. Ca Roma e la 6 puncte in spatele ei, oricand se poate intoarce rezultatul. E vorba de 2 meciuri.

Sa inteleg ca esti fan Roma. Man intr-adevar mai sunt multe etape, dar juve i-a batut in meciu direct + ca roma nu cred ca are lot cat sa mentina jocu constant pana la finele sezonului :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o lupta stransa oricum , nu zice gresit SaVaGe , Juventus are aproape toate meciurile tari in deplasare Napoli - Roma - AC Milan (cand vine vorba de meci cu Juve , nu joaca de locul 10) , totul o sa tina de meciurile astea , dar in acelasi timp si Roma se poate impiedica oricand , in mare parte Juve e favorita in proportii mari , dar lupta pentru titlu nu e inca decisa , Juve o sa aibe parte si de meciuri tari in Europa League , Roma are avantajul de a se odihnii mai des.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stii vorba aia sabz..campionatu se castiga cu echipele mici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa zic un jucator destul de bun avand in vedere istoria sa dar nu stiu cat de bun si cat de usor se va obisnuii cu echipa mai ales ca sunt multi jucatori noi, tineri si care sunt gata sa dovedeasca mai multe pentru echipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...