Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[News] Preturile consolelor PS3 si Xbox 360 in februarie 2014

Recommended Posts

632.jpeg

 

Au trecut cateva luni de cand consolele Playstation 4 si Xbox One au fost lansate pe piata, chiar daca cea din urma a ajuns in Romania mai mult sau mai putin prin canalele clasice de distributie, si am zis sa facem o radiografie a preturilor pentru vechile modele din gama celor trei mari producatori: Sony, Microsoft si Nintendo.

Cum preturile pentru noile PlayStation 4 si Xbox One depasesc 1600 RON , vechile PlayStation 3 si Xbox 360 devin destul de interesante pentru o mare parte din cumparatorii romani. De la anunturile privind lansarile noilor modele, cele doua produse au avut preturi din ce in ce mai mici.
 

Consola Xbox 360


Consola Xbox 360, cu hard de 250 GB, se gaseste in doua editii retail cu jocuri incluse, preturile fiind cuprinse intre 1099 si 1149 RON. Astfel, Xbox 360 250GB + controller wireless si jocurile Halo 4 si Tomb Rider costa 1099 RON, aceeasi varianta cu FIFA 14 fiind la vanzare cu pretul de 1149 RON

+ vezi preturi pentru consola Xbox 360.

Consola PlayStation 3


PlayStation 3 vine in mai multe pachete retail, avand incluse jocuri precum Diablo 3, Gran Tursimo 6 + The Last of Us, Beyond: Two Souls, Pro Evolution Soccer 2014 si God of War. Toate pachetele au inclusa consola de 500 GB si costa intre 1199 si 1299 RON.

+ vezi preturi pentru consola PlayStation 3.

Tot la inceput de februarie, consola Nintendo Wii U se afla la vanzare cu pretul de 1.499 RON, fiind cel mai ieftin produs din gama consolelor next-gen (PlayStation 4 costa 1.799 RON, iar Xbox One costa 2899 RON). Chiar daca am incercat sa mai gasim online exemplare de Nintendo Wii, nu am reusit acest lucru, produsul fiind deja scos din oferta sau stocurile fiind epuizate. Singura varianta a ramas Nintendo Wii Mini, care costa in jur de 600 de RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...