Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Sânmărtean, cu un pas la Steaua. Şi-a dat acordul pentru transfer şi va semna pe un an şi jumătate

Recommended Posts

rjJZklJ.jpg

UPDATE 15:45: Din ultimele informaţii, şansele ca Lucian Sânmărtean să îmbrace tricoul Stelei încă din această iarnă sunt foarte mari. Mijlocaşul de 33 de ani a fost de acord să renunţe la o parte din suma pe care FC Vaslui i-o datora şi va primi o parte din bani sub formă de primă de instalare la campioana României.

 

Mai exact, deşi mai are 6 luni de contract cu FC Vaslui, Sânmărtean va obţine rezilierea de comun acord a înţelegerii şi va deveni jucător liber. Astfel, Steaua nu va mai plăti niciun ban în schimbul său, însă îi va da jucătorului 100.000 de euro la semnătură, adică jumătate din suma pe care fotbalistul o avea de recuperat de la FC Vaslui.

 

Lucian Sânmărtean va parafa un contract pe un an şi jumătate cu Steaua şi va avea un salariu de 240.000 de euro pe an.

 

Gigi Becali își poate vedea visul cu ochii. Transferul lui Lucian Sânmărtean la Steaua este extrem de aproape de realizare, iar cele două părți negociază intens din dimineața zilei de marți. 

 

FC Vaslui și-a dat acordul pentru plecarea mijlocașului, însă cheia rămâne la fotbalist, care nu vrea să renunțe la suma pe care trebuie să o încaseze de la clubul moldovean. 

 

Fiecare parte trebuie să renunțe la un anumit procent, iar Steauasă îi achite jucătorului de 33 de ani o mare parte din aceste datorii. Transferul nu este făcut încă la această oră.

 

Luni, la finalul meciului cu Korona Kielce (3-1 VIDEO AICI), Laurențiu Reghecampf a dat de înțeles că șansele unui transfer al lui Sânmărtean la Steaua sunt din ce în ce mai mari. 

 

„Eu sper că Sânmărtean va ajunge. Au fost niște discuții în ultimele zile și eu sper să se rezolve. E un jucător care ne va aduce ceva în plus”, a declarat antrenorul roș-albaștrilor, în direct la Digi Sport.

 

Lucian Sânmărtean a fost dorit insistent în ultimii ani de patronulGigi Becali, care și-a exprimat mai mereu admirația pentru mijlocașul de la Vaslui. Atitudinea patronului Stelei de acum este identică celei din trecut atunci când venea vorba de Adrian Cristea. 

 

Cu toate că fostul dinamovist a ajuns până la urmă în Ghencea, el a jucat extrem de puțin, iar acum se află într-un conflict deschis cu șefii campioanei. Din această cauză, Cristea a ratat un transfer în campionatul din Israel, la Maccabi Petak Tihva.

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Speram sa nu se faca totusi transferul. Nu mi se pare un jucator de echipa, este foarte individualist, nu face fata defensiva si in plus, are o varsta. Eu unul prefer jucatorii tineri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne cata prostie pe Reghecampf , bai frate asta e prost sau care e faza ? Cum sa il iei pe asta si sa strici jucatori de viitori precum Stanciu , Iancu si sa il iei pe distrusul asta.Atatea pretentii la 34 de ani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne cata prostie pe Reghecampf , bai frate asta e prost sau care e faza ? Cum sa il iei pe asta si sa strici jucatori de viitori precum Stanciu , Iancu si sa il iei pe distrusul asta.Atatea pretentii la 34 de ani...

Din cate am inteles Becali il vrea, nu Reghecampf. O sa fie gen Adi Cristea, parca vad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am inteles Becali il vrea, nu Reghecampf. O sa fie gen Adi Cristea, parca vad.

Becali nu stiu daca vede meciurile de acolo de unde e , ca daca ar vedea ca el joaca bine odata pe luna si atunci cu echipe gen Corona nu cred ca il mai dorea asa insistent , dar de ... asta e Becali vrea sa stranga tot ce e mai bun in fotbalul romanesc insa uita ca nu tot timpul ce e vechi e si bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne cata prostie pe Reghecampf , bai frate asta e prost sau care e faza ? Cum sa il iei pe asta si sa strici jucatori de viitori precum Stanciu , Iancu si sa il iei pe distrusul asta.Atatea pretentii la 34 de ani...

Defapt cred ca Sanmartean e cel mai bun mijlocas ofensivl din campionatul romaniei , un talent imens, care a avut ghinion din pricina accidentarilor, dar si asa la 33 ani , da clasa la multi :)

Din cate am inteles Becali il vrea, nu Reghecampf. O sa fie gen Adi Cristea, parca vad.

Eu citisem ca Reghe l-a sunat personal , si si-a exprimat dorinta de a-l avea + ca se stie ca Becali il vrea, de vreo 2-3 ani il tot vrea ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defapt cred ca Sanmartean e cel mai bun mijlocas ofensivl din campionatul romaniei , un talent imens, care a avut ghinion din pricina accidentarilor, dar si asa la 33 ani , da clasa la multi :)

Eu citisem ca Reghe l-a sunat personal , si si-a exprimat dorinta de a-l avea + ca se stie ca Becali il vrea, de vreo 2-3 ani il tot vrea ! :)

E foarte talentat dar e lenes si individualist.

 

Eu am inteles ca Sanmartean a vrut sa vorbeasca cu Reghecampf ca sa fie sigur ca il vrea si el la echipa, nu doar Becali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca a vazut ca pe unde se duce e platit regeste , o fii lasat-o si el mai moale cu alergatu :D .. Si cred ca orice jucator cu putina tehnica e egoist de cele mai multe ori :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...