Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest wLLy

Man United, Real si Barca pregatesc ofertele.

Recommended Posts

Guest wLLy

man-united-real-si-barca-pregatesc-ofert

 

Borussia Dortmund continua sa ramana fara cei mai importanti jucatori - dupa Kagawa, Gotze si Lewandowski, cel care va juca la Bayern din sezonul viitor, Ilkay Gundogan se pregatesc sa paraseasca echipa lui Jurgen Klopp. Tatal jucatorului, care este si agentul lui, a declarat pentru cei de la Kicker ca aceasta varianta este una probabila.

Internationalul german a ajuns la Dortmund in 2011 si a reusit sa devina unul dintre cei mai buni mijlocasi din Germania, fiind comparat ca stil de joc cu Xavi. El a marcat unicul gol al Borussiei in finala Champions League din mai 2013. Acest sezon a fost insa unul teribil pentru Gundogan - a jucat ultimul meci in urma cu 6 luni, fiind accidentat. El se antreneaza usor, sperand sa revina pe gazon in luna martie.

Gundogan mai are contract cu Borussia pana in 2015, ceea ce inseamna ca ar trebui sa fie vandut in vara pentru a incasa o suma de bani frumoasa. Man United, Barcelona si Real Madrid sunt interesate de jucatorul de 23 de ani.

Real ar avea prima sansa la transfer - in vara expira imprumutul lui Nuri Sahin iar Borussia vrea sa-l transfere definitiv. In plus, cei de la Borussia vor sa faca si o oferta pentru Karim Benzema, ca inlocuitor al lui Lewandowski.


Sursa: sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oriunde ajunge, o sa ajunga bine - cum s-ar zice :)). Real Madrid si Barcelona nu stiu cata nevoie au de el acolo la mijloc pt. ca ambele echipe trec printr-o perioada foarte buna, iar mijlocasii ambelor echipe joaca foarte bine. Bineinteles ca pana in vara mai e timp si nu se stie ce se poate schimba, Man. UTD ar avea cea mai mare nevoie de el, zic eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul zic ca o se potriveste la Barca. Xavi nu prea il mai vad asa activ in ultimele meciuri , dar si la Real eu zic ca ar juca foarte bine , in schimb la Man.UTD nu cred ca este potrivit :-??.

 

Incep sa plece toti jucatori buni de la Dortmund , o sa le fie greu din sezonul urmator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se duce dracu si Borussia , daca nu ia ceva si mai bun decat Gundogan o sa fie vai si amar de ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult ca sigur o sa mearga la Real datorita sau din cauza atuului pe care cei de la Real il au cu Nuri Sahin. Problema e ca o sa fie aglomeratie mare acolo, pe postul acela cu Modric, Xabi Alonso, Illaramendi, Khedira, Casemiro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest wLLy

Mai mult ca sigur o sa mearga la Real datorita sau din cauza atuului pe care cei de la Real il au cu Nuri Sahin. Problema e ca o sa fie aglomeratie mare acolo, pe postul acela cu Modric, Xabi Alonso, Illaramendi, Khedira, Casemiro.

Eu unul cred ca tot Bayern il va fura de sub nas tuturor. La fel cum au facut si cu Lewa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul cred ca tot Bayern il va fura de sub nas tuturor. La fel cum au facut si cu Lewa...

Sau da. Daca pleaca Toni Kroos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bayern se descurca  si fara Kroos , oricum Real ar fi o optiune buna pentru Gundogan insa Real nu are o nevoie urgenta de un mijlocas defensiv , mai degraba un atacant in locul lui Benzema ar fi superb.Dortmund cade rau de tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...