Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Sferturile UEFA Champions League

Recommended Posts

t6Z9rAc.png

 

 

2017.png vs2020.png

 

2016.png vs   964.png

 

886.png  vs  661.png

 

662.png  vs  961.png

 

 

Partidele din sferturile de finală ale UEFA Champions League se joacă, în direct la Digi Sport, pe 1/2 aprilie şi 8/9 aprilie.

Tragerea la sorţi pentru semifinale va avea loc pe 11 aprilie.

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doua sferturi de finale extrem de echilibrate: Barca - Atletico si PSG - Chelsea. Real nu cred ca va avea probleme tinand cont de problemele de lot si forma din anul acesta a celor de la Dortmund. Sa nu mai zic in ce fel joaca Realul. La fel si Bayern, parerea mea cea mai buna echipa din competitie, o intalneste pe cea mai slaba sfert-finalista. E foarte greu ca cei de la United sa reuseasca ceva, dar nu imposibil. La nivelul asta meciurile sunt extrem de echilibrate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barca mi-e teama de ei ca vor iesi din competitie. Atletico mi se pare foarte motivata si cred ca au puterea sa ii bata.

Real cu Borusia din nou un meci interesat, dar cred ca valoare madrilenilor va arata diferenta din teren.

PSG-Chelsea.. iar un meci greu gen barca - atletico. PSG cred ca va face o surpriza, iar Murinho va ramane in fata TV-ului.

Manchester cu Bayern, cred ca Manchester nu poate trece de nemti, sunt intr-o perioada mai proasta si nu ii vad in stare.

 

Concluzie: Atletico, Real, PSG, Bayern.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barsa cu Atletico,desi barsa pleaca ca favorita,Atletico are forta de a o elimina

Real cu Dortmund,Dortmund nu mai e ceea ce era sezonu trecut,real nu  va avea probleme

Psg-Chealse,una din aceste 2 echipe sunt comvins ca va ajunge in finala,se poate intampla orice

Man. Utd - Bayern, foarte greu pt. United,Bayern e o echipa foarte puternica,dar pot face surpriza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronosticurile mele:


Barcelona - Atletico Madrid[1 aprilie]------------>2-0


Manchester United - Bayern Munchen[1 aprilie]->1-1


Real Madrid - Borussia Dortmund[2 aprilie]------>2-1


PSG - Chelsea[2 aprilie]--------------------------->1-2


 


Meciurile sunt foarte tari  in punct de vedere al "hall of fame" :))


Share this post


Link to post
Share on other sites

2017.png vs 2020.png

 

Scor tur : 1 - 1

Scor retur : 0 - 1.

Scor dupa cele 2 manse : 1 - 2 => Atletico Madrid se califica in Semi-finale.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

2016.png vs  964.png

 

Scor tur : 3 - 0 

Scor retur : 0 - 2 

Scor dupa cele 2 manse : 3 - 2 => Real Madrid se califica in Semi-finale.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

886.png  vs  661.png

 

Scor tur : 3 - 1

Scor retur : 0 - 2

Scor dupa cele 2 manse : 3 - 3 => Chelsea se califica in Semi-finale datorita golului dat in deplasare.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

961.png  vs  662.png

 

Scor tur : 1 - 1

Scor retur : 3 - 1

Scor dupa cele 2 manse : 4 - 2 => Bayern Munchen se califica in Semi-finale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barca mi-e teama de ei ca vor iesi din competitie. Atletico mi se pare foarte motivata si cred ca au puterea sa ii bata.

Real cu Borusia din nou un meci interesat, dar cred ca valoare madrilenilor va arata diferenta din teren.

PSG-Chelsea.. iar un meci greu gen barca - atletico. PSG cred ca va face o surpriza, iar Murinho va ramane in fata TV-ului.

Manchester cu Bayern, cred ca Manchester nu poate trece de nemti, sunt intr-o perioada mai proasta si nu ii vad in stare.

 

Concluzie: Atletico, Real, PSG, Bayern.

 

Deci am ghicit Atletico, Real si Bayern. Am dat-o in bara cu PSG dar am fost aproape sa nimeresc.

Sper sa vad un real - chelsea si atletico-bayern, iar in finala real - atletico.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...